BESTEMMINGSPLAN NADERT V©bTO©lïNG 8 Gerrit heeft het maar tot 1884 in eigendom gehad. In dat jaar werd Meinhardus Cohen Stuart, procureur te Alkmaar, de nieuwe eigenaar, ook op een veiling. Het lijkt er op dat hij 'er aan is blijven hangen', nadat Gerrit Zeeman met de billen door de broek was geraakt. Vooraf was er reeds een paar maal land van het spul verkocht. In 1892 heeft deze Stuart het huis verkocht aan Jannetje Jansdochter Vader; jawel zij is dezelfde als de Jannetje Vader, die later met haar broers en ene Van Hoolwerff, eigenaar werd van Schoenmakersweg 1 met aanhorigheden De nog bij het huis horende graslanden kocht zij niet. Dit is een geval van door elkaar lopen van koop en ver koop waarop ik in de aanhef van dit stukje doelde, en waarvan je in eerste instantie denkt dat er iets niet klopt (Van een onzer verslaggevers) V.llAC.l.N Maandagochtend zal burgemeester 11. de Wilde van Schagen in hel bestemmings plan Groenen eg de ceiife paal heien voor fion- dcid(wintig woningen, die dooi het aanneinings- bcdrijl Slokker naar ontwerp van architect Zand- siia uit Hippolyttishoel worden gebouwd voor de woningbouwvereniging Schagen. De lteiers in plan Groenewe» rukken steeds verder op. Dal heiekcni niei alleen de komst van nieuwe wo ningen, ma.ii ook liet verdwijnen van woningen. Want een paar jaai oude bungalow is in handen van slopers gegeven. De bungalow is (hans al bijna geheel met de grond gelijk gemaakt. Terwijl in ,.1'lan Groeneweg" scheid en gedouwd werd dat het een lieve lust was. stonden eenzaam in een hoekje van het bestemmingsplan de boerderij van de familie Tanies en een kleine bungalow op buil afbraak te wachten. De panden zijn al geruime tijd geleden aange kocht door de gemeente, daar op die plaats andere woningen gepland zijn. l.ang konden boerderij en bungalow hun afbraak nog ontgaan. De bungalow werd tot op het laatste moment bewoond door meester P. Kus, hoofd van de tweede openbare lagere school in Schagen. Toen die een nieuwe wo ning in het bestemmingsplan kreeg toegewezen - in de Wilgenlaan - en de bouwvakvakantie ten einde was, moest het bungalowtje er aan geloven. Werk lieden met slopersgerei hadden niet de minste moei te met het huisje, dat toch al niet uitblonk door so liditeit. Toch blijft het zonde dat een dergelijk vrij nieuw bouwsel nu reeds afgebroken moest worden. Van gemeentewege wordt dit beaamd. De sloop werd (lan ook zo lang mogelijk uitge steld, toen echter boerderij en bungalow geheel omsloten werden door nieuwbouwwegen en heistel lingen kun niet langer gewacht worden.

Kakelepost - Schagen | 1993 | | pagina 10