16 De Burghornerweg De Burghornerweg wordt op de kaart 'Den nieuwen wech' genoemd. Deze naam wordt ook in 1819 door Pieter Leek gebruikt en is zelfs nu nog bij oudere Schagenaars bekend De namen Nieuwe weg en Burghorner weg worden al een paar eeuwen door elkaar gebruikt. Op kaarten uit het begin van de 18e eeuw[5] staat de naam Burghorner weg al genoemd Burghorn op een recente stafkaart Dijkrestant? Waarom het land na de droogmaking op 10 februari 1463 in zulke onhandige lange percelen is verdeeld is niet be kend. Misschien is de betreffende strook grond het res tant van een eerder aangelegd dijkje om een stuk wad ge schikt te maken voor veeteelt, zoals dit ook in de Waddenzee werd gedaan? Het blijft gissen tot er een dokument boven water komt met informatie over de toe stand in het begin van de 15e eeuw. Bronnen en literatuur. 1. Kuyper, J., 1869, 'Gemeente-atlas van Nederland....; dl.4: Noord-Holland, Leeuwarden. 2. Leek, P., 1819, 'Atlas van plans bevattende alle de polders die in de zeven sectien zijn gelegen, in welke de gemeente Schagen en Burghorn by de opmeeting van wegens het kadaster in den jare 1819 is afgedeeld', part. 3. Persman, J.R., 1960/61, 'Inventaris van het oud-archief der gemeente Schagen 4. Verhoef, J.M., 1983, 'De oude Nederlandse maten en gewichten', Amsterdam. 5. Kaartboek Uitwaterende Sluizen in Kennemerland en West-Friesland 1745, Alphen aan de Rijn 1970. -G 3 Huize van Strijen Po I de r''C Polder tgww \-i Valkkoog ../S'nM? M ,il

Kakelepost - Schagen | 1993 | | pagina 18