13 '•ghorn op t schaal 177 en Op deze kaart staat de betreffende strook grond duide lijk aangegeven. Vermoedelijk was het toen ook weiland, in elk geval geen weg. Met welk doel de kaart gemaakt is kunnen we alleen maar gissen, omdat de bijbehorende stukken verloren zijn ge gaan, of zich op een andere plaats in het archief bevin den Mogelijk is de kaart gemaakt in verband met een erfenis. Het zou de nalatenschap kunnen betreffen van ene Druijvesteijnwiens naam meerdere malen vermeld staat. Aerian Aerian Uphes zou een van de erfgenamen kunnen zijn. uit 1819. grond ummers en waren n A en B en F nr. 3, duide lijk en water- Rechts op de kaart staat de molen van de polder Burghorn getekend. Met deze molen -gebouwd tussen 1461 en 1467- werd de waterhuishouding van de polder geregeld. Het overtollige water werd geloosd via een sluis in de Oude- dijk. De regeling van het waterpeil vormde jarenlang een bron van onenigheid tussen het bestuur van de Schager koggen en dat van de polder Burghorn. Het sluisje in de Oude dijk waar veel ruzie over geweest is. De strook grond langs de Nieuwedijk is nog niet ontgon nen en is begroeid met riet dat jaarlijks werd geoogst. Tot in de negentiende eeuw is dit rietland gebleven, zoals te zien is op de kaart van Pieter Leek. De percelen zijn door de landmeter tot op de duim nauw keurig opgemeten. In de percelen staat -de oppervlakte vermeld in vierkante roeden, voeten en duimen, geschreven in Arabische cij fers. Hier achter wordt in Romijnse cijfers de opper vlakte vermeld in geersen, snesen, roeden, voeten en duimen, waarna de naam van de eigenaar of gebruiker volgt

Kakelepost - Schagen | 1993 | | pagina 15