10 Rechts op deze foto uit 1907 het ooster'paveljoen' nu de Posthoorn. Naast dit vrij grote aantal traceerbare portretten noemen de inventarissen schilderijen en kaarten van plaatsen, enkele wapenborden, enkele religieuze af beeldingen en een aantal zogenaamde genrestukken. Doordat de meeste afgebeelde personen met name genoemd worden, is het mogelijk een aantal van deze schilderijen te achterhalen. Dat is veel moeilijker met meubelen en bijvoorbeeld de zeer uitgebreide inventaris van de keukens; we komen hierop in een later stadium op terug. Noten: 1. Op 21 juli 1475 wijst de Grote Raad van Mechelen vonnis in een geding tussen Albrecht, heer van Schagen, en zijn broers Johan en Willem inzake schenkingen aan de broers door hun vader gedaan. Zij willen -om aan deze schenkingen te voldoen- de heerlijkheid Schagen verdelen. Volgens het vonnis moet Albrecht de broers hun deel uitbetalen, maar de heerlijkheid is grafelijk leengoed en mag daarom in geen geval gesplitst worden. Dossier G.R.M. 793.48. 2. Diederik van Beieren van Schagen, heer van Goudriaan, noemt in 'genealogische aantekeningen' een bedrag van 400.000,--. Dit is tot nog toe de enige bron waar een bedrag genoemd wordt. Familie-archief, inv.nr. 337. I i 3. Op dit moment zijn 12 -en waarschijnlijk 15- portretten van de familie Van Beieren van Schagen bekend. Bronnen: Heerlijkheidsarchief Schagen - RANH - Haarlem. Familie-archief Van Beieren van Schagen - ARA - Den Haag. A.W.E. Dek -Genealogie der Graven van Holland- Zaltbommel -MCMLXIX- 4e verb. dr. J. Bregman -Schagen door de eeuwen heen- Wormerveer - 1968. Di Kt

Kakelepost - Schagen | 1993 | | pagina 12