17 in Holland was het in de katholieke gemeenschap niet anders. Er ontstonden op veel plaatsen Zouaven-broeder- schappen, -bonden en - verenigingen, die de juiste Zouavenkorpsgeest moesten bewaren. j. M. j. Bid voor de Ziel van Zaliger JACOBUS KEET, Oud-Pauselijk Zouaaf. Geboren te Schagen 22 Nov 1844, na voorzien te zijn van de H.11. Sacramen ten der Stervenden, overleden 17 Juli 1930 en begraven den 2isten d.a.v. op het R K. Kerkhof aldaar. Hij leefde door het geloof, is in geloof gestorven, in blijde verwachting op de eeuwige vervulling van Gods belofte. Hebr. XI 13. («rootere liefde heeft niemand, dan wie zijn leven geeft voor zijne liefde. Zalig is hij, die zich de0 behoeftige en arme aantrekt en wie den luister 11 Gods Huis bemint, zal zijn loon niet missen. Ken goed en minzaam man, eerbied waardig van uiterlijk, bedaard in zijn gedrag en gepast. De grijsheid is een vorstelijk hoofd sieraad cp den weg der deugd die zijn driften bedwingt, is waarlijk held haftig. Spreuken XYi 31 LAAT ONS BIDPKN. Gewaardig 1", o Heer, t'wen dienaar Jacobus kwijtschelding te verleenen van al 'ijne zwakheden, door Christus onzen Heer. Amen. Genadige Heer Jezus, geef hem de eeuwige rust. Onze Vader - Wees gegroet. R. I P. De familie Keet achter de bakkerij in de Molenstraat. De gedecoreerde man in het midden is de voormalige Zouaaf Jacob Keet. van de 1 Jacob iea van ïten der Vader, taf na 87 j. 1 KEET. zal ge- ndag 21 in de Chris- waarna De Zouaven verloren bij hun indiensttreding in vreemde krijgsmacht, het Nederlanderschap, omdat men daarvoor toestem ming van de koning moest hebben. Koning Willem III stond overigens zeer welwillend tegenover verzoeken om het Nederlanderschap te herkrijgen. Bij het indienst treden als pauselijk Zouaaf, interesseerde het de Zouaaf weinig of hij zijn Nederlanderschap verloor; kiezen mocht hij niet omdat hij tot de minvermogende groep be hoorde, en ander verstrekkende gevolgen had het verlies ook niet. De Nederlandse Zouaven namen een uiterst eervolle plaats in de katholieke samenleving in. Een parochie die één of meerdere Zouaven telde, kon toch maar bogen op een beetje extra geloofsglans De bijeenkomsten die naderhand werden belegd door de Zouaven en bewonderaars, werden gekenmerkt door groot geloofsenthousiasme. Ook in de kerken werden Zouaven gekend. Als een bisschop een parochiële kerk, zou hij niet nalaten eventueel aanwezige oud-Zouaven apart te begroeten. Als nummer een in de familie, houdt de Zouaaf kinderen ten doop, wordt hij gefêteerd door iedereen en neemt hij in processies een ereplaats in. Zo heeft de Christoforusparochie in Schagen nog steeds een Zouaven- vaandel dat meegedragen werd in processies.

Kakelepost - Schagen | 1993 | | pagina 19