6 De tekst van dit getuigschrift luidt als volgt: "Onze Heiligheid de Paus, heeft zich gewaardigd, een eervolle onderscheiding te verlenen aan Zouaaf Jacobus Keet, Zouaaf van het Pauselijke Hof, ter gedachtenis aan zijn dienst en trouw aan de Heilige Stoel en voor het bewijs dat hij geleverd heeft van zijn toewijding, zelfs met gevaar voor eigen leven. In opdracht, de blijvende Kolonel Commandant van het regiment; Charette." de versiering van de uitge reikt aan Jacob Keet is op 1 maart 1868 ontslagen. Bij zijn terugkomst in Nederland vatte hij het beroep vam bakker weer op. Hij trouwde met Cornelia Johanna Klaassen die in Hoorn geboren was op 8 mei 1846. Zij overleed op 4 januari 1912. Zij kregen acht kinderen, 4 jongens en 4 meisjes. DE TERUGKEER Precies in het jaar 1870, op het moment dat de Italiaan se troepen op het punt staan de paus te ontdoen van zijn laatste stukje wereldlijke macht, hebben de bisschoppen uit heel de wereld, in een openbare zitting, besloten de paus onfeilbaar te verklaren in zaken van geloof en zeden Ex cathedra (sprekende vanaf zijn stoel) Met de val van de wereldlijke macht van de paus, eindig de ook de Nederlandse ZouavenbewegingNa bevrijd te zijn uit een kortstondige Italiaanse krijgsgevangenschap werd de terugreis naar Nederland aanvaard. Op de terug reis gaf de komst van de Zouaven in verschillende plaat sen reden tot uitbundige feesten. Het leek alsof men terugkeerde van een gewonnen oorlog. I Heden overleed, voorzien van de laatste H.H. Sacramenten der Stervenden, onze lieve Vader, Behuwd- en Grootvader JACOBUS KEET Oud-Pauselijk Zouaaf in den ouderdom van bijna 87 j. FAMILIE KEET. Schagen, 17 Juli 1930 Molenstraat. De H. Uitvaartdienst zal ge houden worden op Maandag 21 Juli 's morgens 9 uur, in de Parochiekerk van den H. Chris- tophorus te Schagen, waarna begrafenis. van oorkonde

Kakelepost - Schagen | 1993 | | pagina 18