Verslag van de werkgroepen 6 ad 7. De archeologie vertelt over de geschiedenis en vroegere cultuur datgene wat in geschreven vorm niet bekend is. Datzelfde geldt ook voor bepaalde landschappelijke elementen. Schagen heeft een actieve en ter zake kundige archeologische werkgroep.Van de overheid mag zij medewerking en steun verwachten bij haar activiteitenvooral in materiele zin (een werkplekopslagruimte,vergunningeneventuele bemiddeling) en subsidiering om graafwerkzaamheden uit te voeren. ad 8. M.b.t. de historisch waardevolle monumenten en objecten is voor de gemeente niet alleen een voorwaardenscheppende rol weggelegd.Een inventarisatie van dergelijke monumenten en objecten is noodzakelijk om niet voordurend achter het net te vissen. 10. In het kader van de bovengenoemde bestudering van de lokale (en regionale) geschiedenis is het van groot belang dat het zeer rijke oud-archief van de gemeente Schagen toegankelijk wordt en er ook mogelijkheden voor raadplewging van stukken komen. De deskundigheid is er.de wensen zijn er ook.. 11. Voor veel activiteiten liggen de beperkingen op het terrein van de financiële middelen en het vinden van geschikte ruimte.Een helpende hand van een begripvolle overheid is hierbij onontbeerlijk en stimulerend. DE KAKELEPOST Door de grote inzet van een aantal actieve (bestuurs)- leden is het fraaie verenigingsblad wederom 5 maal ver schenen LEZINGEN Dit jaar zijn er twee lezingen gehouden. In het voorjaar een gecombineerde film en diavond georganiseerd door A. Kapitein en in november een lezing van H. Lambooij naar aanleiding van zijn boek over de kanalisatie in Noord- Holland met de titel "Een Eeuw Schipperen". Werkgroep GENEALOGIE Leden: N. Dekker-Loer, R. Mosk-BoersenH. Mosk, R.J.M. v.d. Pol, K. SchoehuisC. Thomasz, W. Zwerus. Het onderzoek naar de Schager Zouaven is afgerond. Binnenkort zullen de resultaten in De Kakelepost gepubliceerd worden. Het nieuwe onderzoek richt zich op de gastvrijheid van Schagen. Als centrumplaats was Schagen altijd ruim voor zien van eet, drink en logiesgelegenheden. Wie de gasten waren en door wie zij werden ontvangen zullen wij probe ren te achterhalen. De verwerking van de gegevens van de burgelijke stand en de doop, trouw en begraafboeken wordt onverminderd voortgezet Kon takt persoon: R.J.M. v.d. Pol Jac. Rui jsdael l49 1741 KV Schagen 02240 - 13539

Kakelepost - Schagen | 1993 | | pagina 8