Aankondigingen Stichting Herdenking 1799 N.V. Landelijke Bouwkunst West-Friesland 2 In 1992 hebben enige inwoners van Noord-Holland het initiatief genomen om nu reeds te overdenken of (en hoe) de landing van Engelsen en Russen in 1799 herdacht kan worden in 1999. Het resultaat hiervan was het oprichten van de Stichting 1799. De stichting stelt zich voor de gebeurtenissen in 1799 op een zeer gevarieerde wijze te herdenken. Omdat regio nale deskundigheid onontbeerlijk is voor de activiteiten die hen voor ogen staan heeft men contact gezocht met de historische verenigingen in de regio. De Historische Vereniging Schagen e.o. zou mee kunnen werken via een werkgroep "Herdenking 1799". Als u interesse heeft om mee te werken aan dit project kunt u zich opgeven bij het bestuur van de vereniging. Stichting Herdenking 1799 Dorpsstraat 62 1901 EH Castricum De slag in Bergen door P.G. van Os. Op 13 januari 1993 is de N.V. Landelijke Bouwkunst West-Friesland i.o. in het gemeentehuis van Venhuizen gepresenteerd. Het doel van de N.V. is het kopen van in slechte staat verkerende monumenten, deze vervolgens te restaureren en daarna te verkopen. Het is dus een parti culiere restaurerende instelling met als doel behoud van de landelijke bouwkunst in het gebied gelegen binnen de Westfriese Omringdijk. Het benodigde werkkapitaal wordt bijeengebracht door participanten. Participanten kunnen zijn overheden, ondernemers, en particulieren in West-Friesland. De NV is gevestigd te Grootebroek, postbus 100, 1610 AB Bovenkarspel

Kakelepost - Schagen | 1993 | | pagina 4