21 Koning Vietor Emmanuel II VICTOR EMANUEL II; de Italiaanse koning was een getrouw katholiek en werd door het conflikt in een netelige gewetenssituatie gebracht. Het lag in de bedoeling dat hij na het beeindigen van het conflict in een voor hem gunstige zin het koningschap over heel Italië op zich zou nemen, waarbij de vorstendommen in een federatief verband gebracht zouden worden. CAVOURde geniale minister-president uit Sicilië. Deze man had een grote politieke invloed en had met zijn felle instelling geen moeite om elk middel te gebruiken die de uiteindelijke eenheid van Italië zou bewerkstelligen En dan tenslotte GARIBALDI; een avonturier en vrijheidsstrijder en een heftige anti-clericaalZijn uiteindelijke doel was om te komen tot een Italiaanse republiek waarin voor de paus nog voor de koning plaats zou zijn. '/'.r-..".-. - Minister Cavour Ciuseppe Garibaldi HET PAUSELIJKE ZOUAVENLEGER In 1831 werd te Algiers een legerkorps opgericht dat bestond uit leden van de stam der Kabylen. Deze soldaten vormden het eerste legerkorps der Zouaven. Aanvankelijk was inlijving in deze eenheid voornamelijk voorbehouden aan de leden van genoemde stam, maar later werd inlijving ook toegestaan aan Europeanen. Deze legereenheid heeft zich kunnen handhaven tot de huidige tijd, hoewel het op dit moment gereduceerd is tot een onaanzienlijk Frans regiment. Onder de regering van Paus Pius IX, zijn ook in de kerkelijke staat Zouavenkorpsen opgericht. Zij werden Zouaven genoemd omdat de door hen gedragen uniformen ontleend waren aan de dracht van het Kabylische Zouavenkorps De door de paus in het leven geroepen korpsen waren bedoeld om de wereldlijke macht van de paus in tijden van nood, handen en voeten te geven. Deze korpsen bestonden aanvankelijk slechts uit Franse en Begische vrijwilligers. Toen in het jaar 1860 de tot dan toe beheersbare agres sie van de nationalisten en republikeinen, overging in militair geweld, zag de paus zich gedwongen deze agres sie te pareren met eveneens militair optreden, teneinde de pauselijk staat te beschermen. Jammer voor hem, dat hij niet de beschikking had over een leger dat de kerkelijke staat effektief kon bescher men. Dit feit, was voor de paus een reden om een harts tochtelijke oproep te doen om hulp. Hierop reageerden velen, en ongeveer 11.000 mannen lieten zich inlijven in het leger der Zouaven in dienst van de paus, onder het motto: "De zaak vqn de paus is Gods zaak"

Kakelepost - Schagen | 1993 | | pagina 23