8 Werkgroep HEERLIJKHEID SCHAGEN Leden: F. Timmer De activiteiten richten zich vooral op: 1. De familie Van Beieren van Schagen (en Oultremont) als zijnde Heren en Vrouwen van Schagen. 2. De bezittingen van deze familie en de kasteelge schiedenis en inrichting. 3. De bemoeienis van de Heren van Schagen met het pu blieke bestuur, het openbare leven en de kerk binnen de heerlijkheid. Kon tiktpersoon: F. T immer Doornenhof 21 17*1 2B Schepen 02240- 15261 Inmiddels is de geschiedenis van de familie Van Beieren van Schagen grotendeels bekend en zijn een flink aantal portretten opgespoord. De familie d'Oultremont moet nog volgen. Daartoe zijn kontakten gelegd met de nazaten van deze familie. Zij hebben hun medewerking toegezegd. De bouwgeschiedenis van het kasteel is in grote lijnen bekend. Dankzij de vondst van enkele oude inventarissen komt er ook zicht op de inrichting van het kasteel. De betrokkenheid van de familie Van Beieren van Schagen bij de gang van zaken binnen de heerlijkheid was groot, zo blijkt o.a. uit een groot aantal gevoerde rechtzaken; er waren veel en vaak conflicten. Die betrokkenheid neemt af als de familie d'Oultremont eigenaar wordt. Zij wonen dan ook op hun bezittingen in België en komen zelden naar Schagen. Over enkele deelgebieden van dit onderwerp zijn inmid dels artikelen in De Kakelepost en de Schager Courant verschenen Werkgroep KERKGESCHIEDENIS Leden: F. Timmer De werkgroep kerkgeschiedenis is momenteel in ruste. Door activiteiten m.b.t. andere onderwerpen heeft de kerkgeschiedenis in het afgelopen verenigingsjaar weinig aandacht gehad. Dit zal, wat mij betreft, in het komend jaar niet anders zijn. Eventuele liefhebbers op dit terrein van de lokale geschiedenis wil ik met alle plezier een aantal onder zoeksmogelijkheden aanreiken. Kontaktpersoon: F. Timmer Doornenhof 21 1741 ZE Schagen 02240- 15261 Werkgroep AGRARISCHE GESCHIEDENIS Door drukke werkzaamheden in de persoonlijk sfeer heeft deze eenpersoonswerkgroep in 1992 niet veel voortgang geboekt Op de vraag aan de leden naar gegevens over drinkkuilen voor het vee zijn geen reacties gekomen zodat dit onder zoek niet veel is opgeschoten. Alle informatie over de agrarische geschiedenis in Scha gen en omgeving is welkom. Mochten er leden zijn die mee willen werken in de werkgroep dan zijn zij van harte welkom. Kontaktpersoon: A. Pijper 02240 - 12859

Kakelepost - Schagen | 1993 | | pagina 10