Gedurende deze periode werden door hem 1274 dopelingen, waaronder enige volwassenen ingeschreven. Hij overleed 12 febr. 1658.) Ernstig ziek Zeven jaar vervulde Ludovicus zijn taak "met goede couragie tot contentement van den kerckeraedt ende gemeente" tot hij in 1632 zo ernstig ziek werd dat hij zijn werk niet goed meer kon verrichten. Toen de Heer van Schagen hiervan hoorde, stelde deze de kerkeraad van Schagen voor om de taak van de predikant te verlichten door op zijn kosten, voor een half jaar, een predikant uit een van de andere kerken binnen de heerlijkheid Schagen hulp te laten bieden. De hiervoor in aanmerking komende persoon was Johannes Curtius predikant te Haringhuizen Tot zijn verbazing en ergernis werd er door de kerkeraad van Schagen niet gereageerd op dit vriendelijke aanbod terwijl ze indertijd nog zo hun best hadden gedaan om Hondius naar Schagen te krijgen. Vanuit het gezichtspunt van de Schager kerkeraad was deze aarzeling te begrijpen. Er deden verschillende kwalijke geruchten de ronde over het gedrag van dominee Curtius; hij zou zijn echtgenote mishandelen en overspel plegen, zaken die in een volgend artikel behandeld zullen worden. Hondius het n vanaf de Roghman ge- In een brief van 9 augustus 1632 aan het bestuur van de classis van Alkmaar, waaronder Schagen ressorteerde, sprak de Heer zijn ergernis uit over de lauwe reactie van de Schager kerkeraad. Hij verzocht het classis- bestuur te gaan praten met de Schagenaars om tot een redelijke oplossing van het probleem te komen. Mocht men hier niet in slagen dan zouden er maatregelen volgen met als mogelijk resultaat dat er een vervanger zou worden aangewezen en Ludovicus Hondius eventueel ontslagen zou worden Het classis bestuur reageerde snel en op 12 augustus vergaderden de gedeputeerden met de Schager kerkeraad. Deze gedeputeerden waren Adrianus Snellius, praeses, Gualterus Adrianus, secretaris, Wilhelmus Somer en Martinus Bruno. In goed overleg werd besloten dat Ludovicus Hondius tot mei 1631 zou worden geassiteerd door Johannes Curtius predikant te Haringhuizen. Deze zou alle alle zondagmiddagen en op woensdag om de veertien dagen de dienst waarnemen.

Kakelepost - Schagen | 1992 | | pagina 23