Van de voorzitter Het gebouwtje aan da Kivitlaan. Deel van een foto van John Oud, Schager Courant. Zoals u allen zult weten, wil de Historische Vereniging graag een eigen onderkomen. Dit is door het bestuur aangekaart bij de gemeente, hetgeen resulteerde in een gesprek d.d. 23.1.1992 met de wethouder van Welzijn. De vereniging werd het tweelokalig schoolgebouwtje achter de Nico Tinbergenschool aan de Kivitlaan aangeboden tegen taxatiewaarde, met de verplichting de Archeolo gische Werkgemeenschap Schagen als onderhuurder te accepteren Het bestuur heeft een exploitatieopzet gemaakt en dit uiteraard besproken met de Archeologische Werkgemeen schap. Gezamenlijk zijn we toen tot de conclusie gekomen dat het schoolgebouwtje tegen taxatiewaarde overnemen geen haalbare kaart was, de jaarlast kwam op ƒ7310,--. Op 12 maart 1992 is er een brief van ons naar de gemeen te gegaan met het verzoek het schoolgebouwtje voor het symbolische bedrag van 1,-- te mogen overnemen en de Archeologische Werkgemeenschap een subsidie voor het gebouw te verstrekken van 3655,--. Op 25 mei j.1. is hier op uitnodiging van de gemeente verder onderhandeld met de wethouder Welzijn. De wethouder gaf ons daar te kennen dat de Hist. Ver. en de Arch. Werkgemeenschap geen enkele prioriteit genie ten, bovendien hoeven we nergens op te rekenen als het om financiën gaat. De wethouder wilde zich sterk maken bij het college voor een voorstel dat de verenging voor het uiterste bedrag van 2500,-- per jaar eigenaar zou worden van het ge bouw, maar dan moest het aankoopbedrag gekapitaliseerd worden, hetgeen minimaal 10 jaar zou worden; maar dan waren wij ook eigenaar van het pand (grond erfpacht en alle lusten en lasten voor de vereniging)Met dit ver haal zijn we als vertegenwoordigers van beide vereni gingen terug gegaan naar onze besturen. Inmiddels hebben we nog enige deskundigen extra geraad pleegd en zijn op de gezamenlijke A.B. vergadering d.d. 3 juni 1992 tot de conclusie gekomen om totaal af te zien van koop van het schoolgebouwtje aan de Kievitlaan. We zijn een vereniging die zich bezig houdt met de ge schiedenis van Schagen in de ruimste zin van het woord, maar al onze energie mag niet gaan zitten in de proble men van financiële aard en het onderhoud van een eigen gebouw. Gelukkig zijn er ook positieve dingen te melden: het boekje "De Oude Doos' is zo goed als klaar. U wordt hierover nog apart bericht. Ik wens u allen een prettige vakantie en geniet vooral van de historische objecten op uw vakantie en graag tot ziens op de bijeenkomsten in het najaar. Henk Hulshof sn

Kakelepost - Schagen | 1992 | | pagina 3