Storm in "Het hutje aan de zee" 15 Uit deze akte zijn een aantal zaken op te maken: 1. Het betreft het pand van mr. Jan Groot, bierbrouwer in de brouwerij 't Fortuijn te Alkmaar. Blijkbaar had deze Jan Groot in Schagen een neven vestiging, want op het pand rust het "Recht van Bier stal". 2. De oppervlakte van huis en erf worden niet vermeld. Ook in andere akten van publieke verkopingen wordt dit niet vermeld als het om een huis gaat, wel als er een perceel land wordt verkocht. 3. Er wordt, zo blijkt, geveild bij opbod en bij afslag. 4. De verkoop gaat niet door. Er is geen liefhebberij. Naar alle waarschijnlijkheid was er niemand geïnte resseerd in de bierhandel te Schagen. Wellicht liep deze handel in 1791 niet zo best en was dit de reden van verkoop van het pand. Maar hierover zegt de akte niets Bron: Oud-rechterlijk archief Schagen; inv. nr. 5918, RANH - Haarlem. F. Timmer Een palingboer die het beruchte kroegje aan de Snevert bijgenaamd "Het hutje aan de zee" eenige hasse bassies had geconsumeerd en toen evengoed op zijn motorrijwiel uit rijden ging sloeg in de Hoep bij de woning van de Fam. W. over de kop. De man bleef half bewusteloos liggen. Een omwonende, die het zag gebeuren belde onverwijld Majoor Holema op. Deze verscheen vrij spoedig ter plaatse vergezeld van briga dier Nisbeek. Beiden probeerden toen den man naar een veiliger plaats te transporteren, maar dat ging niet zo gemakkelijk, aangezien hij nogal tegenspartelde. Toen heeft men justitia toegepast en de man bovendien geboeid om hem dus gevankelijk naar het arrestantenlokaal over te brengen. Hier kan hij er over nadenken dat men in het hutje aan de zee ook storm verwachten kan. Uit het Schager Dagblad van maandag 12 augustus 1940 verzameld door C. Thomasz.

Kakelepost - Schagen | 1992 | | pagina 19