9 De vernummering Als aanvulling over de vernummering nog het volgende. Het huis van Broekhuizen op de hoek van Tolkerdijk en Valkkogerdijk behoorde altijd bij de gemeente Schagen. Bij een wijziging van plaats slaapkamers en voordeur heeft een volijverige ambtenaar van Sint Maarten op zeker moment, zeer tegen de zin van de bewoners, kans gezien de woning en ±5 bewoners naar Sint Maarten te trekken De burgemeester van Sint Maarten bemoeide zich persoon lijk met de door ons geplaatste straatnaamborden op de Valkkogerdijk. We hadden die met één k laten maken. Het moesten er twee zijn en omdat ze op Sint Maartens grond gebied stonden kreeg hij zijn zin. In uw rapport zie ik echter Valkoog weer met één k staan. Voor de nummering hebben we over de hele gemeente een denkbeeldig kruis gelegd. De noord-zuidlijn was Lagedij- kerweg, Noord, Markt, Oude Slotstraatlater Juliana- laan) De oost-westlijn was Snevert, Hoep, Molenstraat, Gedempte Gracht, Markt, Loet, Menisweg, Burghornerweg U ziet dus de kerk, c.q. het raadhuis in het midden. Daar was dus het nulpunt en het begin van de tellingen. Elke straat kreeg zijn eigen nummering te beginnen bij en volgend de richting van de kruislijnen met links de oneven en rechts de even nummers. Bij eenzijdige bebou wing natuurlijk een opvolgende nummering aan één kant. Voor de nieuwe wijken is daardoor de richting der num mers steeds bepaald. Afwijkingen zijn wel eens ontstaan bij de huidige gebogen of doodlopende wegen. Hiermede zijn in feite 2 dingen behandeld waarvan ik hoop dat het een bijdrage tot de kennis van Schagen is. A.C. Smit De Harkt met de kerk en het gemeentehuis werd het middelpunt van het nieuwe huisnummersysteem.

Kakelepost - Schagen | 1992 | | pagina 13