,6 Na het gereed komen van de haven stonden de gebouwen nog fier overeind en Piet van Diepen huurde de boerderij en hier en daar grond om zijn bedrijf voort te zetten. Na de oorlog werd de boerderij weer van de Provincie terug gekocht voor een veel lager bedrag omdat de prijzen wa ren gedaald. Hier en daar werden stukjes grond gekocht om er weer een bedrijf van te maken. Zoon Jan heeft in een soort maatschap met zijn vader enige tijd samen het bedrijf gerund. In 1962 trouwde hij met Bep Knijn uit Purmerend en is in 1975 in Waarland gaan wonen nadat de boerderij was verkocht aan de gemeente. De sloop van de boerderij en de stal kwam in 1976 toen de gemeente het bedrijf en de grond nodig had voor industrieterrein. Na bewoning van krakers maakte de brandweer er een oefening van om de restanten op te ruimen. Waar de boerderij gestaan heeft is momenteel opslagterrein van K.W.W te Schagen Op deze luchtfoto is do bunker goed te zien. Op de foto is duidelijk een bunker te zien, die in 1942 voor de duitsers gebouwd werd door o.a. de aannemer Kommer. Het was een telefoonbunker met dikke muren van gewapend beton met in het midden een klein kamertje. Op de bunker zat oorspronkelijk wel een dak met dakpannen en op de zijkanten waren ramen geschilderd zodat het geheel van uit de lucht op een huis of schuur leek. De Duitsers die chauffeur waren en spullen vervoerden voor het bouwen van de bunker, hadden gevochten met Rommel in Afrika, ze werkten bij de Todt werken, het verlof van deze soldaten mochten ze niet thuis doorbrengen maar zij kregen lichtere werkzaamheden. Het zwaardere werk moesten de Hollanders opknappen, die daarmee aan deportatie naar Duitsland ontsnapten. Het waren ondermeer Rotterdammers en Amsterdammers die ondergebracht waren in Maria Boodschap, het afgebroken bejaardenhuis in de Molenstraat.

Kakelepost - Schagen | 1992 | | pagina 8