7 Het meer theoretische onderzoek kon sinds juli dankzij de medewerking van de stichting "De Blokhut" en de ge meente Schagen worden voortgezet in een permanente werkruimte achter de Nico Tinbergen school aan de Kievitlaan; een lokaal met een oppervlakte van ca 75 m2 met bijbehorned ruimtes. Het onderzoek hier omvat nog steeds het determineren en restaureren van het in 1989-1990 in Muggenburg verkregen materiaal Te zijner tijd volgt publicatie hierover. Kerkgeschiedenis Leden: F. Timmer Kontaktpersoon F. Timmer Doornehof 21 1741 ZE Schagen 02240-15261 Kontakt persoon F. Timmer Doornehof 21 1741 ZE Schagen 02240-15261 Het slot van de Heren van Schagen. Activiteiten: In 1991 geen activiteiten. De werkgoep kerkgeschiedenis is momenteel in ruste. Bijzonderheden: In verband met de bezigheden met andere onderwerpen zal de kerkgeschiedenis van mijn kant weinig aandacht krijgen in de komende tijd. Wel wil ik eventuele liefhebbers op dit terrein van de lokale geschiedenis een aantal mogelijkheden aanreiken. Heerlijkheid Schagen Leden: F. Timmer Activiteiten: De activiteiten richten zich op: 1. De familie Van Beieren van Schagen (en Oultremont) als zijnde de Heren en Vrouwen van Schagen. 2. De bemoeienis van de Heren van Schagen met het pu blieke bestuur, het openbare leven en de kerk binnen de heerlijkheid. In dit verband wordt de familie-geschiedenis van de Heren van Schagen geconstrueerd uit de bestaande archieven en worden portretten van de Heren van Schagen achterhaald Hun betrokkenheid bij de gang van zaken binnen de Heerlijkheid van Schagen blijkt groot te zijn. Dit blijkt o.a. uit de vele conflicten met het stadsbestuur en de kerkmeesters. Deze betrokkenheid neemt af en verdwijnt tenslotte ge heel als de Heerlijkheid eigendom wordt van de familie dOultremont (een zijtak van de dan uitgestorven familie Van Beieren van Schagen) Binnenkort zullen deelgebieden van dit omvangrijke onderwerp in de vorm van artikelen het licht zien. Ansichtkaarten en oude foto's kontaktpersoon C.S. Kuijper Plantsoen 15 1/41 EM Schagen 02240-15473 Leden: De werkgroep bestaat momenteel uit 2 leden. Activiteiten De werkgroep heeft selecties uit de verzameling laten zien tijdens de verenigingsmanifestatie en de braderie. Vooral de groepsfoto's roepen veel reacties op en veel namen van afgebeelde personen zijn nu bekend. Regelmatig komen er nieuwe aanwinsten binnen welke geru briceerd en gecatalogiseerd worden.

Kakelepost - Schagen | 1992 | | pagina 9