6 Werkgroep genealogie Leden: N. Dekker-Loer, R. Mosk-BoersenH. Mosk, R.J.M. v.d. Pol, K. Schoehuis, C.Thomasz, W.G. Zwerus. Activiteiten in 1991 Het project over de Maatschappij van Weldadigheid is in het voorjaar van 1991 afgerond, de resultaten zijn in een artikelen reeks in De Kakelepost gepubliceerd. Zoals vorig jaar al is aangegeven is de werkgroep begonnen met de bewerking van de Burgelijke Stand van de gemeente Schagen. De registers over de periode 1811-1822 zijn momenteel voor 75% bewerkt. De resultaten zullen t.z.t. als ver- enigingsuitgave gepubliceerd worden. In 1991 heeft de werkgroep zich gepresenteerd tijdens de lustrum manifestatie op 13 april in de NH kerk aan de Markt en tijdens de genealogische dag in Den Helder op 21 september. In 1992 zal de bewerking van de BS gegevens voortgezet worden mogelijk met een onderbreking om gelegenheid te vinden voor de bewerking van de doop-, trouw-, begraaf- en lidmatenregisters die vanuit het Rijksarchief in Haarlem naar het Gemeente Archief van Schagen zijn overgebracht. Deze registers gaan terug tot 1624 en be vatten een schat aan genealogische gegevens. Als kort "tussendoor" project is er gestart met een onderzoek naar de Schager zouaven. Kontaktpersoon R.J.M. v.a. Pol Jac. Ruijsdaell. 49 1741 KV Schagen 02240-13539 Werkgroep Archeologie. Leden: A. Grijsen, F. Diederik Activiteiten in 1991. Het veldwerk van het archeologisch onderzoek in het jaar 1991 stond in het teken van de Willibrorduskerk te Haringhuizen, hoewel dit project pas in april startte. Begonnen werd met een aantal boringen in een thans ver dwenen terp gelegen aan de noordzijde van de kruising S6-ZuiderwegHierbij werden de diverse ophogingslagen van de voormalige terp en de ligging van de (nu onzicht bare) terpsloot gevonden. Daarnaast is er enige aandacht besteed aan mogelijke vondsten bij de aanleg van het wegennet van de diverse straten in het nieuwste bouwplan van Muggenburghierbij zijn een aanzienlijk aantal potten - weliswaar in scher ven -in gesloten vondsten uit de 3e t/m (wellicht) 5e eeuw na Chr.- tevoorschijn gekomen. Vanaf april tot in december hield de groep zich echter bezig met het onderzoek naar de exacte afmetingen van het ca 1820 afgebroken koor van de kerk in Haringhuizen, hiervan zijn de sporen gevonden; deels in nog resten van het fundament, deels in louter grondsporen. Hierbij werd tevens de bevestiging hiervan aan de kerk bestudeerd, getekend en gefotografeerd. Geconcludeerd kon worden dat er divers bouwfasen moeten zijn geweest. Ook werden enkele kleine onderzoekjes aan ander muurdelen van de kerk verricht. Spectaculaire vondsten waren er niet, hetgeen conform de verwachting was; alleen wat rood beschilderde stukjes pleisterwerk en enkele tekstfrgmenten werden geborgen. Begin januari 1992 wordt dit onderzoek afgesloten met het dichten van de putten en een sleufje door de muur- rest(?) van het voormalige noordschip van deze kerk. Kontaktpersoon A. Grijsen Fazantenhof 23 1742 AG Schagen 02240- 15391

Kakelepost - Schagen | 1992 | | pagina 8