Jti Verslag van de werkgroepen Sfe: *M\\ U 5 Kontaktpersoon M.W.J. Gietens Kerkstraat 57 1738 BJ Waarland 02262-1755 Pand Loet 22 Werkgroep Bouwgeschiedenis. Leden: Liesbeth RohneMaikel GielensJan Eichhorn, Klaas van Schoneveld, Majorie Pigge Activiteiten in 1991: - gerestaureerde panden aan de Loet; hiervan hebben we het verval en de restauratie in beeld gebracht d.m.v. foto's en tekeningen. Wij zijn nog bezig met archief onderzoek. We willen weten wie er hebben gewoond, wel ke bedrijven er gevestigd zijn geweest en welke bouw technische aanpassingen in de loop der tijd nodig zijn geweest. Een artikel voor de Kakelepost is in voorbe reiding - de inventarisatie van boerderijen is nog niet afge rond; daar wordt nog aan gewerkt; - Willibrorduskerk Haringhuizen: één van de werkgroep leden zit in de restauratiecommissie en de plaatse lijke commissie, één van werkgroepleden verdiept zich in de geschiedenis van Haringhuizen, vooral wat be treft de naamgeving (veldnamen, namen van boerde rijen), twee leden hebben archiefonderzoek gedaan mbt de kerktoren. De werkgroep zal, in samenwerking met andere werkgroepen en met de Stichting Historisch Niedorp, een boekje maken waarin allerlei aspecten mbt de geschiedenis van de Willibrorduskerk worden be licht. De opbrengst van de verkoop van het boekje komt ten goede aan de restauratie van de kerk. - De werkgroep is bezig met het opstellen van een lijst met karakteristieke en monumentale panden in Schagen. - De werkgroep houdt het dorpsvernieuwingsplan van Eenigenburg scherp in de gaten ivm de geplande woning bouw op de plaats waar nu het ontsierende bedrijf van Tak is gevestigd. Verdere informatie: De werkgroep bouwgeschiedenis komt een maal per maand bijeen bij een van de leden. Rubriek De Oude Doos" Kon taktpersoon A. Kapitein Nieuwst raat 57 1741 BV Schagen 02240- 14525 Leden: A. Kapitein, A. Pijper Activiteiten in 1991. De werkgroep is begin 1990 in het leven geroepen op initiatief van de voorzitter J.P. Blaauw. In samen werking met de hoofdredactrice van de Schager Courant mevr. H. Snijdewind verzorgt de werkgroep sindsdien deze wekelijkse rubriek, en met succes! De werkgroep is blij met de goede samenwerking met de Schager Courant. De rubriek geeft de Historische Ver eniging meer bekendheid en er komen wekelijks veel reacties, niet alleen uit de regio maar ook uit Fries land, HeerhugowaardWognum, Amsterdam en Rotterdam. Veel mensen schenken ons hun oude foto's om deze in de rubriek te plaatsen en zodoende meer gegevens te krijgen over de afbeeldingen. Zonder andere schenkers tekort te willen doen bedanken wij speciaal mevr. M. Visser-Bakker uit Schagen en mevr. M. van Delft-Wonder uit Santpoort.

Kakelepost - Schagen | 1992 | | pagina 7