Historische Vereniging Schagen e.o. Jaarverslag 1991 4 Bestuur Het Algemeen Bestuur kwam 7 maal bijeen evenals het Dagelijks Bestuur. Het bestuur was als volgt samengesteld: J.P. Blaauw N. Dekker G.M. Stet M.W.J. Gielens voorzitter vice-voorzitter secretaris (v.a. penningmeester 18-2-'91) Leden J.P.F. Eichhorn A. Kapitein R.J.M. v.d. Pol A. Grijsen M.C. Pigge F. Timmer N.J. Grooff A. Pijper W.G. Zwerus Op de jaarvergadering 18-2-1991 zijn geen leden afge treden Activiteiten Ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan van de Histo rische Vereniging zijn er in 1991 een groot aantal activiteiten georganiseerd, met als hoogtepunt de mani festatie in de Ned. Hervormde kerk aan de Markt te Scha gen op 13 april waar alle werkgroepen van de vereniging zich presenteerden. Tijdens deze manifestatie werd ook het 300e lid welkom geheten De overige activiteiten bestonden uit: - een lezing door J. Schouten over het Westfries taal gebruik; - een lezing door N.J. Grooff over Schagen e.o. in de 2e wereldoorlog - een avond over Westfriese kleding met Westfriese lied jes en sketches door T. Hink-Appel; - een dia-avond door A. Grijsen over de zichtbare en on zichtbare historie in onze regio; - een filmavond door A. Kapitein en C. Venema Presentatie De Historische Vereniging heeft zich nast de manifestatie op 13 april gepresenteerd op: - de genealogische dag in Den Helder op 21 september; - de Braderie georganiseerd door de Ondernemers Vere niging Schagen; - de historisch markt te Hoorn georganiseerd door de Stichting Regionale Geschiedbeoefening Noord-Holland op 14 december. Verenigingsblad De Kakelepost verscheen 5 maal, en dankzij de inzet van veel mensen is het een fraai ogend verenigingsblad.

Kakelepost - Schagen | 1992 | | pagina 6