Aanvullingen en verbeteringen Schager Bad- en Zwemvereeniging „DE WIEL" s De Rooij werd dus niet meer door de gemeente betaald. Uit het gemeenteverslag van 1856 blijkt, dat hij om in zijn le vensonderhoud te voorzien jaarlijks een bedrag van 300 kreeg uit het fonds van wijlen Adriaan Mulder, dat door de Hervormde Diaconie werd beheerd. Van wangedrag schijnt geen sprake meer te zijn en ook over zijn onderwijs werd niet meer geklaagd. Het probleem was door de genomen maatregelen kennelijk voorgoed opgelost. Het blijft echter de vraag waarom alle meermalen aangewende middelen van minzaam onderhoud, waarschuwing en bedreiging, waar mee vóór die tijd was gepoogd het probleem op te lossen, geen enkel resultaat hadden opgeleverd! G. KOUSEBAND, Secretaris 18 Tapvergunningen in 1882, jrg6nr.3, blz.5. De hr. M.T. Roep te Zaandam maakte ons attent op het foutieve bijschrift bij de foto. Johannes de Beurs was waard in de Posthoorn en Willem Roggeveen Cz. in De Beurs Proces verbaal van grensscheiding, jrg.6, nr.5, blz.5. Bij het artikel staat de sluitingsdatum voor de inzen dingen niet vermeld. Wij verwachten uw artikel vóór 1 augustus 1992. 40 Jaar op de Markt, jrg.6, nr.5, blz.16. De hr. A. Kapitein maakte ons er op attent dat de achternaam van de marktkoopman nergens in het artikel wordt genoemd. De betreffende jubilaris is Arie van Twuijver. N.B. Als u op of aanmerkingen op de artikelen in de Kakelepost hebt aarzelt u dan niet om deze aan de redactie kenbaar te maken. Wij willen, samen met de leden, een historisch betrouwbaar en interessant verenigingsblad samenstellen, een doelstelling die uitsluitend met de hulp van u allen haalbaar is. Gunstig gelegen op slechts 10 minuten afstand van de kom der gemeente. Dagelijks geopend voor Dames van 11 5. de overige uren voor Heeren. Abonnementen voor inwoners van Schagen f 3. voor elders-wonenden f 1.50 per seizoen. Tevens worden bij den ingang der inrichting bad- kaarten ad f -.20 verstrekt, rechtgevende op één bad. Verdere inlichtingen verstrekt het Bestuur f. Advertentie uit: "Schagen en crmgeving met den Langendijk" door U G. Dor hout Amsterdam, 1925

Kakelepost - Schagen | 1992 | | pagina 20