Kursussen voorjaar 1992 De derde spreker was dr H. Brokken, rijksarchivaris van Noord-Holland. Hij stipte onder meer aan dat de provinciale historicus van Drente een vast stramien heeft ontwikkeld voor de bestudering van dorpsgeschiedenis. Doordat overal dezelfde methoden en dezelfde soort bronnen worden ge bruikt, worden er vaste en vergelijkbare gegevens verkregen. Deze kunnen uiteindelijk worden geïntegreerd tot één ge heel. Hij meende dat dit wellicht ook een goed idee is voor de bestudering van de Noordhollandse dorpsgeschiedenis. Als laatste kwam eindelijk Katja Bossaers zelf aan het woord. Zij ging nader in op haar taken, die bestaan uit adviseren, koördineren en ondersteunen van Noordhollandse beoefe naars van regionale en lokale geschiedenis. (Deze taken zijn al beschreven in de Kakelepost van december 1991, dus daar ga ik nu niet verder op in.) De stichting wil de kloof tussen professionele en amateurhistorici slechten. Het is immers niet zo dat amateurs per se ondeskundig zijn. Zij beschikken vaak over een grotere detailkennis van de regio dan profes sionals, Kortom: amateurs en professionals hebben elkaar nodig. 's Middags was er een historische markt. Hieraan werd onder meer deelgenomen door achttien historische verenigingen, het Rijksarchief Noord-Holland en enkele uitgeverijen. De kraam van de Historische Vereniging Schagen en Omstreken werd goed bezocht. De totale afwezigheid van belangstelling van de kant van Katja Bossaers en het stichtingsbestuur voor de uitgestalde waren en voor de marktkramers van de histo rische verenigingen was echter pijnlijk. Je zou toch denken dat dit een uitgelezen gelegenheid was om nader kennis te maken en om zich op de hoogte te stellen van de aktiviteiten en de publikaties van de verenigingen. Maar dat bleek niet zo te zijn, terwijl er toch veel belangwekkends viel te zien. Wat dat betreft was het dus niet zo'n beste start! 1 2 De Stichting Reginale Geschiedbeoefening biedt dit voorjaar vier kursussen aan. De gegevens betreffende deze kursussen zijn te vinden op de volgende pagina. Nadere inlichtingen over deze kursussen zijn te verkrijgen bij het bureau van de stichting: Postbus 5212, 2000 GC Haarlem, telefoon 023-318436. Bij sommige kursussen is het aantal deelnemers beperkt, dus haast u!

Kakelepost - Schagen | 1992 | | pagina 14