8 Agrarische geschiedenis Leden: A. Pijper Activiteiten in 1991 De belangrijkste gebeurtenis in 1991 was de schenking van de hr. J. Zeegers uit de "Oude Pastorei". Hij ver raste ons met de klok van de eierveiling aan de Dorpen, zoals u in de Schager Courant hebt kunnen lezen. Het verzamelen van historische gegevens is er het afge lopen jaar, door het vele werk aan de rubriek "De Oude Doos", wat bij ingeschoten. De werkgroep vraagt de leden van de Historische Vereni ging om eens in hun fotoalbums of knipselverzameling te zoeken naar foto's en artikelen betreffende de agra rische geschiedenis om de werkgroep te helpen. U krijgt ze natuurlijk ongeschonden retour nadat er een kopie gemaakt is. Mochten er leden zijn die mee willen werken in de werkgroep dan zijn zij van harte welkom. Momenteel loopt er een onderzoekje naar drinkkuilen voor het vee. Als u hierover nadere informatie heeft wil de werkgroep dit graag van u vernemen. Kontaktpersoon A. Pijper Valkkogerdijk 4 1742 HD Scha gen 02240- 12859 De werkgroep agrarische geschiedenis zoekt plaat jes zoals dit, maar dan uit Scha gen en omgeving. Vooruitgang in de wijze van Melkgewinning. Het melken door middel van electriciteit. Fietstochten rond Schagen Leden: A. Grijsen, R.J.M. v.d. Pol, F. Timmer Aktiviteiten. Enigszins teleurgesteld door de persberichten over de uitgave van fietroutes door de Bond Heemschut zijn de activiteiten, in afwachting van deze uitgave, op een laag pitje gezet. Gebleken is echter dat er naast bovengenoemde uitgaven ruimte is voor twee mooie fietstochten rond Schagen. Deze tochten zijn momenteel globaal op de kaart uitgezet en zullen dit voorjaar verder uitgewerkt worden, waarna zij met steun van de gift van de actie "Zomerzegels 1991" gepubliceerd zullen worden. Voor het verslag van de werkgroep 1940 - 1945" zie pagina 2(4 'Schagen en Omstreken Kontakt persoon A. Grijsen Fazantenhof 23 1742 AG Schagen 02240-15391

Kakelepost - Schagen | 1992 | | pagina 10