1 Als u dit leest zitten we zo rond de jaarwisseling: vanouds een tijd voor bespiegelingen. Terugkijkend heeft de Historische Vereniging Schagen e.o. een druk, maar geslaagd 1991 achter de rug: een unieke verenigingspresentatie in de Hervormde Kerk, ge slaagde activiteiten uit eigen kring als we het hebben over de lezimg van dhr. A. Grijsen en de filmavond van A. Kapitein en C. VenemaBij de laatste op 21 november j.1. kon er in het Oude Slot echt niemand meer bij. Maar bij een jaarwisseling hoort ook vooruit kijken. Op stapel staan een boekje met een selectie uit de Oude Doos en - na het succes van de stadswandeling - een of zelfs twee fietsroutes door en rond Schagen. En. Wellicht hebt u in juli de advertentie in de krant zien staan waarin de Stichting Regionale Geschiedbeoefening Noord-Holland een "consulent" vroeg. Misschien hebt u toen uw schouders opgehaald. Welnu, inmiddels is er een provinciaal consulent ge schiedbeoefening benoemd in de persoon van mw. drs K.W.J.M. Bossaers en heeft een eerste geprek tussen haar en de historische verenigingen in de regio al plaatsge vonden. en wij zijn positief. Mw. Bossaers wil allereerst vraagbaak zijn: hoe zet ik een zus-en-zo onderzoek op? Waar kan ik het beste te recht? Is zoiets al eerder onderzocht? Hoe kan ik het beste mijn gevonden gegevens publiceren? Daarnaast wil het steunpunt lezingen, cursussen en studiedagen organi seren, zo mogelijk in de regio zelf. Er is ook een vraag: Het is de bedoeling eem databank op te zetten van lopend en recent afgesloten historisch on derzoek in Noord-Holland. Deze databank moet in principe voor iedereen te raadplegen zijn. Zo'n project kan allen maar slagen als wij, historisch geinteresseerdeneraan meewerken. Bij de redactie zijn formulieren om uw gege vens op te geven aanwezig!! Tot slot het adres van het steunpunt: Stichting Regionale Geschiedbeoefening Noord-Holland Postbus 5212 2000 GC Haarlem tel. 023 - 318436 (Het bureau is gevestigd in het Rijksarchief te Haarlem, op de begane grond, aan het eind van de gang rechts naast de ingang.) Veel leesplezier eneen goed 1992.

Kakelepost - Schagen | 1991 | | pagina 3