15, j voor de 319 op de ynden is niets De boerderij op perceel 247 was na Dirk Haverkorn van Jan Hopman van de Stroet, zijn zoon Jacob Hopman die hem in 1875 in zijn bezit had verkocht het goed aan Dirk Smit uit Schagen. Deze Smit liet de boerderij na aan zijn drie kinderen die hem op hun beurt weer verkochten aan de Cornelis Timmerman, bankdirecteur in Schagen. Cornelis Timmerman zijn weduwe en drie kinderen zijn de laatste eigenaars geweest want, in 1947 is, na een brand de hele boerde rij gesloopt. Het huisje op perceel 246 werd in 1843 met de boerderij mee verkocht aan Jan Hopman. Misschien door geld gebrek verkocht hij het huisje aan Klaas Rezelman, landman op de Nes. Deze liet het oude huisje slopen en zette er een gebouwtje op met vier kleine huisjes elk met 25 ca. grond. Het Nespad liep vanaf het Noord ongeveer zoals nu de Beethovenlaan loopt en kwam naast het "huisje van vier", zoals het genoemd werd, op de Nes uit. Klaas Smit Czn, landman en koffiehuishouder uit Anna Paulowna was eigenaar van het pand tot 1908, hij ver kocht het toen aan Willem Mulder uit Den Helder. Petrus Barendsen wonende op Hoep 63 was eigenaar van 1934 tot 1944, waarna Dirk Blaauboer het kocht en het weer bij de boerderij behoorde. Dirk Blaauboer deed het bedrijf en ook het "huisje van vier" in 1965 over aan zijn zoon Dirk Blaauboer Dzn. Het einde van het pand kwam toen Cornelis Pieter Hoogland het kocht in 1980 en op de plek een bungalow liet bouwen. Het "huisje van vier" op de hoek van de Nes en het Nes pad, perceel 246. Wordt vervolgd

Kakelepost - Schagen | 1991 | | pagina 17