'AL /Ti" 3. c r/j/tAt ttzt/rt s/ /is?t et 11 ft *-"t 9 Nadorst, alwaar dezelve de Westzijde der Prigdijk doet volgen in eene Zuidelijke strekking, tot eindelijk aan en over de Zijdewind Dijk; aan welks punct wij dan eindelijk genaderdt zijnde ons gebleken is, de Grenslinie, welke de Gemeente Schagen van de Gemeente Barsingerhorn afscheidt te hebben gevolgd, als hebbende telkens aan onze regter hand gehouden het grondgebiedt van Schagen en aan onze linkerhand dat der gemeeente van Barsingerhorn, hebben wij alzoo dit verder gedeelte van ons Procesverbaal gesloten het welk de Heeren Schouten en Aanwijzers der bovengenoemde Gemeenten over en weder ondertekend hebben. Beginnende aan boven laast omschreven punct, hebben wij voLgens aanwijzing van de Heeren Schout en Aanwijzers der Gemeente Schagen, en in tegenoverstaan die der Heeren Schout en Aanwijzers der Gemeente Haring Carspel de Grensopneming vervolgd, langs en tot aan het punct alwaar de Zijdewind Dijk eene Noordweste lijke wending aanneemt, op welk punct de omschrijvingslinie de weg verlaat, en de daarzijnde sloot moet volgen, strekking nemende langs het Noordelijkste der Molensloot, tot eindelijk aan en in het midden der Schager vaart, houdende het weiland van Reijer Lodder aan onze regter hand, volgende daarna eenige schreden Noordwaarts de Schager vaart tot voor een sloot dewelke ten Zuiden belendende is langs het Imke Land, alwaar eindelijk gekomen zijnde ons gebleken is, de Grenslinie, dewelke de Gemeente Schagen van de Gemeente Haring Carspel afscheidt te hebben gevolgd als hebbende telkens aan onze regter hand gehouden het Grondtgebiedt van Schagen en aan onze linkerhand dat van Haring Carspel: hebben wij ten gevolge dit verder gedeelte van ons Procesverbaal gesloten, het welk door de Heeren Schout en Aanwijzers der boven genoemde Gemeenten, weder- zijdsch onderteekend is. Beginnende aan laatstgemelde punct, hebben wij verder de omschrijvingslinie der Gemeente Schagen vervolgd volgens aanwijzing der Heeren Schout en Aanwijzers de Gemeente Schagen en in tegenoverstaan die der Heeren Schout en Aanwijzers der Gemeente St. Maarten gaande voorts daarna langs en door midden der Schager vaart tot aan de Tolker Brug alwaar de grenslinie de vaart verlaat en de Zuidwestzijder der Zijdewind Dijk N.Westwaarts gaat volgen, tot de vereeniging der zelve met de Oude Vriesse Dijk welke de omschrijvingslinie in zijne verkre- gene strekking kruist, en voorts Westwaarts gaat volgen aan desselfs Noordzijde langs het dorp St. Maarten, latende het Huis en Erf van Jan Jonker nevens het dorp onder de Gemeente Schagen, welks bogtige sloot de Grenslinie volgt en de Westvriese Dijk kruist tot eindelijk aan het punct van aanvang van waar wij vertrokken waren genaderd zijnde hebben wij bevonden, de omschrijvingslinie welke de Gemeente Schagen van de Gemeente St. Maarten afscheidt te hebben gevolgd als hebbende telkens aan onze regterhand gehouden het Grondgebied de Gemeente van Schagen en aan onze linkerhand dat der gemeente St. Maarten, alzoo ons Proces verbaal finaal gesloten hebbende, hebben de Heeren Schouten en Aan wijzers der bovengenoemde Gemeenten wederzijdsch hetzelve onderteekend. r

Kakelepost - Schagen | 1991 | | pagina 11