Van de voorzitter De evenementen Peet Geert met Westfriese kleding 1 Het grootste deel van het lustrumjaar 1991 zit er op, met natuurlijk wat meer evenementen en festiviteiten dan normaal en in 't algemeen zeer goed bezocht. Verschillende nieuwe publicaties onder auspiciën van de Historische Vereniging Schagen en Omstreken staan op stapel. Een er van is "fietstochten rond Schagen". De uitgave van de fiets(folder) wordt mede mogelijk gemaakt door een gift van het fonds zomerzegels. Mevr. R. Groot van dit fonds overhandigde op 15 augustus j.1. de enve loppe met inhoud aan de vice-voorzitster van de Histo rische vereniging mevr. N. Dekker-Loer. Laten we hopen dat deze fietstochten rond Schagen net zo'n sukses wor den als de stadswandeling in Schagen. Zoals u waarschijnlijk in de pers gelezen zult hebben wordt er gewerkt aan een nieuw thematisch, goed lees baar, boek over de geschiedenis van Schagen. Het ligt echter niet op de weg van ondergetekende hierop nader in te gaan en uiteen te zetten wie wat doet of gaat doen. Tenslotte wordt er hard gewerkt aan de totstandkoming van een bloemlezing van de wekelijkse rubriek "De Oude Doos" in de Schager Courant. Er wordt thans geselec teerd, geverifieerd, gecorrigeerd en herschreven. Men streeft er naar dit boekje nog dit jaar het licht te doen zien. Alvorens de komende evenementen op te sommen wil ik graag de braderie op 20 augustus 1991 vermelden. Mede dankzij het mooie weer, maar vooral door de inzet van de bestuursleden, was de belangstelling voor de "histori sche kraam" groot, en er zijn goede zaken gedaan. - Op maandag 7 oktober 1991 om 20.00 uur in het Oude Slot zal mevr. T. Hink-Appel (beter bekend als Peet Geert) een show en een lezing houden met als onderwerp de Westfriese kleding, waarbij onder pianobegeleiding Westfriese liedjes ten gehore zullen worden gebracht. Dat hierbij het nuttige en het aangename verenigd zullen worden staat wel vast.

Kakelepost - Schagen | 1991 | | pagina 3