Archeologische Werkgroep Schagen jaarverslag 1990 16 HUISVESTING Het hele jaar werd nog doorgebracht in het gebouw aan de Laan, dat nu langzamerhand toch echt wel te klein wordt. Het materiaal uit het onderzoek in Muggenburg hoopt zich op. De vloer van de ruimte is niet langer bestand tegen de vele honderden kilo's die er op worden gestapeld. In het voorjaar van 1991 zal de werkgroep verhuisd wor den naar een definitief onderkomen. AKTIVITEITEN Het grootste gedeelte van het jaar werd gegraven in Muggenburg, zodat het leeuwendeel van de overige akti- viteiten ook daarmee in verband stond. Eindelijk werd een vervolg gegeven aan het onderzoek dat in de Zijpe dat in 1987 voorlopig werd afgesloten. Gedurende enkele weken werd er weer gegraven naar de goed-geconserveerde nederzetting uit de Romeinse tijd op het land van de familie Schenk. Binnen het plan "Hoep-zuid" werd een laat-middeleeuws terpje uitgeboord, ten behoeve van de planvorming van de gemeente Schagen. Na de stormen in begin januari konden er aan het strand van Hargen sporen van ijzertijd bewoning worden waarge nomen; gedurende een aantal weken werden hier waarnemin gen gedaan. Voor het Gewest Kop van Noord-Holland werd een plan uit gewerkt ten behoeve van plannen voor reconstructie van een IJzertijd/Romeinsetijd-boerderij in Den Helder. Voor het gehele pakket tekst en tekeningen dat door T. Numan en F. Diederik werd verzorgd, stond een inkomenspost van 1000 gulden; per uur werk niet veel, maar voor de werk groep een aanzienlijk bedrag dat weer aan onderzoek ten goede kan komen. Ten slotte bezorgde de vondst van een enkele munt de werkgroep een zekere goudkoorts, die in middels wel weer wat bekoeld is. FINANCIëN Dit jaar zijn er weinig hoge uitgaven geweest, maar wel wat inkomsten van belang. Inkomsten uit arbeid voor het Gewest Kop van Noord-Holland en de 500 gulden die we tegoed hadden uit de viering "1000 Jaar Schagen" werden ontvangen. Heel blij waren we met een bijdrage van 500,- van de Rotary in Schagen. Afb.1 Muggenburg 1989. inheems potje van het type Cld uit een offerkuil uit put lil (zie jaar verslag 1889). Een tweede potje is afgebeeld op afb. 7. Beide potten zijn kort na 200 n. Chr. begraven. Afb kru ver, ing. Er van

Kakelepost - Schagen | 1991 | | pagina 18