6 besprekingen voor een genealogische manifestatie in Den Helder, welk evenement eind 1991 zal plaatsvinden. In 1991 gaat de werkgroep starten met de bewerking van genealogische gegeven uit het gemeentearchief van Schagen, een project dat aanvangt met het bewerken van de tienjarige tafels aangevuld met gegevens uit de originele akten van de Burgelijke Stand (B.S.en eindeloos kan worden uitgebreid. Voor meer informatie over deze werkgroep kan men zich wenden tot de contact persoon: Dhr. R. J. M. van der Pol Jac. Ruysdaellaan 49 1741 KV Schagen tel: 02240-13539 De Werkgroep Archeologie en Landschaps geschiedenis Beide afdelingen van deze werkgroep werken min of meer samen doordat de onderwerpen in eikaars verlengde liggen. De landschapsgeschiedenis wordt onderzocht aan de hand van oude of voormalige veldnamen, die schriftelijk (in akten, het kadaster) vastliggen of mondeiing^zijn blijven voortbe staan. Juist op dit ogenblik, aan de vooravond van de ruilverkaveling van de Schager Kogge is dit onderzoek belangrijk en derhalve zeer gewenst. Dit geldt eveneens voor het archeologisch onderzoek van de regio. In Muggenburg vond in 1990 een in 1989 begonnen onderzoek naar inheems- Friese bewoning uit de 2e-3e eeuw plaats door de Archeoligische Werk groep Schagen. Dit onderzoek werd in de zomei vakantie uitgebreid met een opgraving door het IPP uit Amsterdam onder leiding van Linda Therkorn en met medewerking van leden van de AWN die hier een graafkamp had georganiseerd. Voorts werden dit jaar nog enkele lokaties onderzocht te Groet aan de afgeslagen duinrand op het strand: brons/ijzertijdakkers met ploegsporen ca 850 v Chr. te Schagen een afgegraven en gevlakte Middel eeuwse terp op de hoek S6 Zuiderweg; hier werden alleen boringen verricht. te Haringhuizen werd bij de kerk de verdwenen noordelijke muur d.m.v. boringen teruggevonden. te Oudesluis werd het onderzoek aan de Grote Sloot voortgezet dat in 1987 was begonnen. Ook hier bewoning uit de 2e-3e eeuw er werden hier echter geen spectaculaire vondsten gedaan. Midden februari 1991 werd de werkgroep acheologie door de Gemeente Schagen een nieuwe behuizing aangeboden: een noodlokaal achter de Nico Tinbergenschoolzodat deze groep een vast onderkomen bezit.

Kakelepost - Schagen | 1991 | | pagina 8