5 De resultaten dezer groep zullen worden getoond tijdens de werkgroepenmanifestatie op 13 april Ned. Herv. Kerk, waarvoor doende is. Tevens zal hier malen een diaserie te zien van de oude kerk in 1875 en asin de thans druk dag enkele de brand kerk; dit is toegezegd de groep op deze zijn van de bouw door de van de huidige heer Schaap. Belangstellende voor deze werkgroep kunnen zich richten tot de contactpersoon: Mevr. N. Dekker-Loer Jac. Ruysdaellaan 15 1741 KT Schagen tel: 02240-12990 De Werkgroep "Genealogie' De westkant van de Markt met het koffiehuis van Johannes de Beurs die in 1882 ook een tapvergunning aanvroeg. Zie het artikel op pag. 20. De werkgroep heeft zich in 1990 voornamelijk bezig gehouden met de afronding van het onderzoek naar Schagenaars die, in de eerste vijftig jaar van de vorige eeuw, contacten hebben gehad met de Koloniën van Weldadigheid. Een boeiende lezing over dit onderwerp gaf de heer G. de Wilde uit Drente op 19 april. De resultaten van het onderzoek worden momenteel bewerkt en zullen in 1991 worden ge— publiceerd. De werkgroep kwam gemiddeld maandelijks bijeen om de voortgang van het onderzoek te bespreken en de taken te verdelen. Deze samenkomsten werden, bij gebrek aan een verenigingsruimte, beurtelings bij een der leden gehouden. Deze "huiskamervergaderingen" beperken de omvang van de werkgroep die in het verenigingsjaar is uitgebreid van vijf naar zes leden. Een nieuwe activiteit waarmee dit jaar is gestart is het verzamelen van familieberichten uit de "Schager Courant". Deze worden, voorzien van een index op naam, samengebundeld en zijn in de bibliotheek te raadplegen. Nu al, maar vooral over enkele jaren, zullen deze gebundelde knipsels een veel gebruikte bron vormen voor de genealogen in de Noordkop. Op 21 april heeft de werkgroep een bezoek gebracht aan het verenigingscentrum van de Nederlandse Genealogische Vereniging (N.G.V. in Naarden. Dit in de oude vesting onderge brachte centrum bevat een enorme verzameling genealogische gegevens die door vrijwilligers wordt onderhouden en uitgebreid. N. B. Ook onze vereniging is lid van de N.G. V. na overleg met de werkgroep kan men een bezoek brengen aan dit cent rum. De werkgroep heeft zich op 12 mei in Alkmaar in de? Grote Kerk gepresenteerd op de Genealogische Markt die aldaar georganiseerd werd ter gelegen heid van het 25—jarig jubileum van de afdeling Noorholland-Noord van de N.G.V. Enkele leden hebben deelgenomen aan voorbereidende

Kakelepost - Schagen | 1991 | | pagina 7