Jaarverslag 1990 Tn het algemeen. De vereniging telde op 1 Januari 1390 2?1 leden, w. o. de "gewone" (betalende), huisgenoot— en rui lieden (historische verenigingen, stichtingen en instellingen) zijn inbegrepen. Middels een ledenwerfcampagne die vanaf ca. begin november in gang werd gezet bedroeg het aantal leden op 31 december j.1. 238, zodat er een netto ledenaanwas van 27 heeft plaats gehad; de aanmeldingen van nieuwe leden gaan intussen in een vrij hoge frequentie door, zodat dit gunstige perspectieven voor de toekomst biedt. Het verenigingsblad "De Kakelepost" verscheen in 1330 vijf maal; de samenstellers en medewerkers hieraan hebben veel tijd en moeite gegeven om de vereniging hiermee naar de leden toe en naar buiten een zo goed mogelijk aanzien te geven. De ledenadministratie ging over van Mevr. N. Dekker-Loer naar de penningmeester, Dhr. M. Gielens. De vereniging is bovendien ook dit jaar weer verrijkt met een aantal schenkingen, w.o. oude boeken met belangrijke historische waarde, oude ansichtkaarten, toverlantaarnplaatjes en dia's. Het is de vereniging nog niet gegeven om over een eigen vergadeicq bibliotheek— en archief ruimte te beschikken; er zijn echter diverse contacten hierover, zowel mondeling als schriftelijk, met officiële vertegenwoordigers van de gemeente Schagen geweesl. Wat hen betreft blijft onze vereniging qua huisvesting in beeld Torenspits te Schagen. De torenspi ts van Schagen kort voor de brand getekend door A.U. Weissman. Iiet bestuur Tijdens de jaarvergaderingdie werd gehouden op 13 februari in "Het Oude Slot", zijn enige mutaties in de bestuurssamenstelling opgetreden De voorzitter, de heer H.C. van der Wal die orn gezondheidsredenen moest aftreden, werd op gevolgd door de heer J.P. Blaauw. Daarnaast is in de plaats van de eveneens aftredende heer J. de Jong op bestuursvoordracht de heer W. G. Zwerus in het bestuur gekozen; deze beheert het gemeente archief van Schagen. De secretaris en penningmeester werden beide in functie herkozen. Het bestuur kwam in dit vierde verenigingsjaar

Kakelepost - Schagen | 1991 | | pagina 4