Van de voorzitter v 1 De helft van het le lustrumjaar 1991 zit er op. Met genoegen en voldoening kijken we terug naar deze periode met zijn vele succesvolle manifestaties. Ook na het zomerreces hebben wij een aantal evenementen in petto. Het eerste zal plaatsvinden op maandag 7 oktober 1991, om 20.00 uur in het Oude Slot. Mevrouw T. Hink Appel (beter bekend als Peet Geert),zal dan een show en een lezing houden met als onderwerp de Westfriese kleding, waarbij Westfriese liedjes ten gehore zullen worden gebracht. Niet leden betalen f3,50 per persoon. Noteert u nu vast deze datum in uw agenda. Overige evenementen Van de hierna volgende evenementen zijn de data nog niet vastgesteld. - Lezing door de Hr. A. Wit uit Nieuwe Niedorp over theorie en praktijk van de regionale en plaatselijke geschiedenis. - Lezing door de Hr. A. Grijsen over zichtbare en onzichtbare historie in onze regio - Filmavond met twee belangwekkende films, verzorgd door de Hr. A. Kapitein. Verenigingsuitgave De bestuursleden mevr. Marjorie Pigge en de hr. Jan Eichhorn hebben onder auspiciën van de Historische Vereniging Schagen e.o. een boekje het licht doen zien getiteld: "De holen der menschen"Dit is tevens de titel van hun docto raalscriptie, welke in het volgende nummer zal worden besproken. Van harte proficiat Marjorie en Jan. Giften - Van de Rabo bank te Schagen werd t.g.v het lustrum van de vereniging een gift in geld ontvangen. - Van de verkoop der zomerzegels is ons een bedrag toegezegd om de uitgave van de fietstochten rond Schagen te helpen financieren. Voor deze beide geldelijke giften onze hartelijke dank. Dankzegging Wij zijn de bestuurders van de Hervormde Gemeente te Schagen erkentelijk voor de buitengewone medewerking die zij verleend hebben aan het tot een succes maken van de lustrumpresentatie van onze vereniging op 13 april j.1. Geschonken of in bruikleen afgestaan. Wij ontvingen een aantal boeken, foto's en prentbriefkaarten. In het volgende nummer zal hierop uiteraard nader worden ingegaan. Wij zijn uiteraard zeer dankbaar voor deze schenkingen. Wij zouden het echter op prijs stellen indien u deze schenkingen uitsluitend aan de voorzitter wilt doen toekomen, die dan voor verdere distributie zal zorgdragen. Een enkel telefoontje aan J.P. Blaauw, 02240-98327, is voldoende. E.e.a. Vergemakkelijkt namelijk de registratie en de vermelding in de Kakelepost. J.P. Blaauw

Kakelepost - Schagen | 1991 | | pagina 3