9 gemeentelijke uitnodigingen bij commissievergaderingen, maar ook in de vorm van een persoonlijk contact op 7 maart omtrent een eigen verenigingsonderkomen; echter gezien de ondoorzichtigheid van de behuizingsproblematiek van de bibliotheek en diverse verenigingen kon de wethouder, de heer Lanting, onze vereniging niets toezeggen. Hierop volgde enig correspon dentie, waarbij we thans kunnen zeggen dat wij "in beeld zijn" bij de gemeente. Verder waren er contacten met de Stichting "Behoud Kerk Haringhuizen", de Stichting "Historisch Niedorp" en de A.W.N. omtrent de verbouwing en mogelijk gebruik van de Haringhuizer kerk in de -verre?- toekomst. Directe resultaten zijn hieruit niet voortgekomen. Het contact met de heer N. J. Grooff om eventueel te komen tot een samenwerkingsvorm mijn zijn museum, heeft inmiddels geleid tot een bestuurvoordrachtTenslotte zocht de heer H. Lambooij contact met onze vereniging om te komen tot een nieuwe geschiedschrijving van Schagen; mogelijk zullen leden van de vereniging hierin participeren. Tot slot Er zijn dit jaar - misschien niet zo voor het oog van de buitenwereld tal van werkzaamheden door de vereniging en haar leden verricht, welke alle betrekking hebben op artikel 2 van de statuten. Op 6 april 1981 bestaat onze vereniging officieel vijf jaar en dat is een viering best wel waard! Reden te meer om er dit jaar mee bezig te zijn geweest. Nu de vereniging meer "gesetteld" is in de Schager gemeenschap, kan deze zich ook meer gaan richten op meer onderzoek in de diverse historische aspecten van onze woonplaats en regio. Het is dan ook te hopen dat een aantal problemen rond het weinig of niet functioneren van werkgroepen en de behuizing van de vereniging in het komende jaar zullen worden opgeiost De tol aan 't Noord. Aquarel van C. Bock De secretaris, Arend Grijsen.

Kakelepost - Schagen | 1991 | | pagina 11