8 Activiteiten en evenementen (on)bekende foto's, reageren, hetzij Het jaar 1990 stond voor een goed deel in het teken van de voorbereidingen op de viering van het eerst lustrum het komende jaar in de vorm van een aantal activiteiten, manifestaties en lezingen. Wellicht is dit dan ook de oorzaak dat er in 1990 drie verenigingsavonden waren, te weten: de lezing van de heer A. Kapitein over Schagens industrieën na de oorlog, direct na de jaarvergadering op 19 februari. de lezing van de heer G. de Wilde over Schagenaars in de Koloniën van Weldadigheid te Veenhuizen op 19 april. de Westfriesche avond met Piet Zee en Piet en Ria Braakman op 8 november in "De Rode Leeuw". Dit jaar zijn de contacten met de pers weer nauwer aangehaald, o.a. met de "Schager Courant", waarin vanaf begin juni een wekelijkse artikelenserie "De oude doos" verscheen met min of meer waarop mensen konden telefonisch, zondags avonds bij de heer A. Pijper, hetzij schriftelijk. Deze serie blijkt zo'n succes dat naar aanleiding hiervan een aantal foto's met onderschrift zullen worden gebudeld tot een boekje; trouwens ook de foto's zijn voor het merendeel afkomstig door i nzendi ng. In het kader van de voorbereidingen op de viering van het eerste lustrum werd er door mevr. M.G. Pigge en dhr. J. Eichorn wandeling door Schagen samengesteld, inmiddels in druk is gebracht. Daarnaast er twee fietstochten door en vooral Schagen samengesteld door de heren R.J.M. de Pol, F. Timmer en A. Grijsen; de uitwerking hiervan bevindt zich echter nog in statu nascendi. Voorts werd er een ledenwerfactie op touw gezet met behulp van verkregen boekjes over de "Bouwhistorie van Schagen" van de heer K. Kuiper, die aan elk nieuw lid en aan elke aanbrenger daarvan werden/worden uitgereikt. Tenslotte was onze vereniging op 6 oktober vertegenwoordigd bij de door het C. 0. 0. S. ge organiseerde Makado-manifestatie. een dat zijn rond van Hoekje ven de Markt met op de achtergrond het "Oude Slot" waar veel verenigingsavonden worden gehouden. Naast de gebruikelijke uitwisseling van tijd schriften tussen onze verenigingen en andere historische verenigingen, stichtingen e. d. waren er de gebruikelijke contacten met het C. 0. 0. S. en "De Groenling" te Schagen. Voorts onderhield de vereniging contacten met de Gemeente Schagen, deels in de vorm van

Kakelepost - Schagen | 1991 | | pagina 10