Kunst en antiek beoordelingsavond fe de de één als De door het bestuur georganiseerde "Kunst en Kitsch-avond" in hotel Igesz te Schagen mocht op een redelijke opkomst rekenen. Hoewel er minder bezoekers waren als voorgaande jaren deed dit aan het enthousiasme van de medewerkers(stersals van degenen die met hun spullen kwamen om deze door de nodige experts te laten onderzoeken, niets ten onder. Tijdens deze avond waar overigens de pers ontbrak werd een veelheid van voorwerpen aangeboden. Door de experts werd geconcludeerd dat veel zaken die werden aangeboden veelal dateerden uit grootmoeders tijd. Slechts enkele voorwerpen verdienden de aandacht nader te worden bekeken. Bij de goud- en zilverexpert werd een zeer fraai parfumflesje aangeboden van christal met daarin een dop met een gouden pauw. Bij schilderijen werd veel werk getoond uit periode rond 1900 tot 1930 doch slechts schilderij n.1. van de schilder Poll werd bijzonder betiteld en zeker een museumstuk waard. De eigenaar werd dan ook geadviseerd dit nader te laten onderzoeken. Bij de stand waar men terecht kon voor archeologische zaken werden slechts twee tegeltjes aangeboden. Het merendeel dat werd getoond bestond uit munten, al dan niet gevonden in de achtertuin of in de omgeving opgegraven. Ook hier gold dat het grootste gedeelte van het aangebodene als doorsnee kon worden betiteld. Eén munt - een zilveren betiteld als fleur de coin, daterend rond 1650 was zeker het vermelden waard Door de expert werd een kleine uiteenzetting gegeven over hoe deze munt vroeger werd geslagen en wat daarbij was misgegaan. Betrokkene sprak dan ook van een unicum. Voorts kon men deze avond ook terecht met zijn klokken en uurwerken. Echter de opkomst hiermee was zeer matig. Eén uurwerk aangedreven door een kwikmeter werd als bijzonder beschouwd. Hetzelfde voor wat betreft boeken en prenten geldt ook hier. Weinig was hiervan aanwezig. Een boek daterend 1727 met daarin platen en bouwtekeningen over molens werd toch als waarde vol betiteld. De eigenaar werd geadviseerd dit te laten restaureren. Bij degene die aanwezig was voor de beoordeling van overige zaken was het toch dringen. Een veelheid van voorwerpen werd hier wel aangeboden van delftsblauw, workummervaas gebruiksvoorwerpen, beeldjes, glaswerk, tinnen- en koperen voorwerpen tot aan een wierookpotje en heiligenbeelden toe. Ook hier gold de conclusie van de expert dat veel van wat werd getoond aan te merken viel als regulier aanbod.

Kakelepost - Schagen | 1991 | | pagina 8