Veldnamen bebouwde kom Schagen deel 1 NOTARIS P. DE BOER t 10 aan de STILLE LAAN E 91 is gevestigd te Schagen bericht, dat vanaf heden zijn kantoor weer uitsluitend B.A.C.H. H.H. Kruideniers en Drogisten, Daar zijn we den weer I We hopen, dat U deze nieuwe tijd tegemoet zult gaan evenals wij, vol ambitie. II hebt in .ie afgcloopen oorlog jaren Uw klanten geholpen zooveel als in Uw vermogen lag, wij van onzen kant hebben onze uiterste best gedaan. Doch dooi nn splitsing in ons bedrijf hopen wij II nu zoo goed, zoo vlug en zoo voor- deelig mogelijk te kunnen bedienen I Postbus 9 Telefoon K 2240 495 Erkende Groothandel in Drogist-artikelen „Op tijd begonnen is veel gewonnen! In de Kakelepost van feb. 1989 (pp 10-14) en pag. 15 van het volgende nummer, werd een (toen nog) magere tussen stand gegeven van het veldnamenprojeet van de werkgroep "Landschapsgeschiedenis". Gelukkig valt in dit lustrum jaar te melden, dat we nu een stuk gevorderd zijn met dit project. In de eerste plaats is dit te danken aan de onverdroten ijver van A. Kapitein, die van de gemeente Schagen zowel veldnamen als namen van de recente/laatste bewerkers van het land heeft verzameld. Dit artikel bespreekt een gedeelte hiervan. Het ligt in de bedoeling om de wijken Centrum, Muggen- burg, Hoep zuid en Witte Paal in een vervolgartikel te behandelen. Het onbebouwde deel van de gemeente Schagen zou dan in een derde deel aan bod kunnen komen. (Hierbij worden dan alleen de veldnamen behandeld). Als de gemeente Schagen "gedaan" is, blijven nog over, binnen het gebied van de ruilverkaveling Schagerkogge het gebied binnen de Westfriese Omringdijk van de voor malige gemeente Barsingerhorn en de Weerepolder, nu beide behorend tot de gemeente Niedorp. Over de Weerepolder is recentelijk een zeer interessant artikel verschenen in het informatieblad van de Stich ting Historisch Niedorp (nr. 13, dec. 1989 van de hand van J. Keuken). Rest dus de inventarisatie van het ge bied ten oosten van Schagen tot Kolhorn. Alle hulp daar bij is welkom, van mensen die willen interviewen of van informanten Maar nu dan de gemeente Schagen binnen de bebouwde kom. Over de explosieve groei van Schagen is een artikel ver schenen van A. Kapitein (okt. 1989 pp 10-12). Voor oriëntatie kan het zo nu en dan handig zijn dit artikel bij de hand te houden. Ook de zeer recente luchtfoto van Schagen (fig. 1) zal zo nu en dan nuttig zijn ter verge lijk.

Kakelepost - Schagen | 1991 | | pagina 12