Maatschappelijk Kapitaal f 163000-, Bewijs van fandeel Spoor-(Tram-)weg Wieringen-Schagen, 6 iT Naamlooze Vennootschap gevestigd te WIERINGER WAARD. Opgericht ten overstaan van den Notaris J P. BACKX te Wieringerwaard, bij akte van 27 Juni 1907, gewijzigd bij ahte van 14 Octoher 1907, goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van 30 Orlober 1907, no. 75; nader gewijrigd bij akte voor J denzelfden Notaris verleden, d d. 24 Juli 1909, goedgekeurd bij -V' Koninklijk Besluit van 13 October 1909, no. 57. verdeeld in 1304 Handeelen, elk groot f 125. No. n/,5 r. GROOT Een Honderd vijf-en-twintig Gulden, In het Maatschappelijk Kapitaal der bovengenoemde Naamlooze Vennootsehap, volgestort. Afgegeven aan Lid van het Bestuur. WIBRINGERWAARD. den 16 dun! 1910. IItri' BESTUUR: Voorzit^-. Hierbij afgegeven 20 Dividendbewijzen, beneve alon. Ze laten zich er echter niet door uit het veld slaan. Er volgen meerdere vergaderingen en er wordt een comité gevormd onder voorzitterschap van de al eerde genoemde Groneman. Dit comité stelt zichzelf voorlopig twee taken: de financiering en een deugdelijk trajectplan. Als men bij de overheid enig kans op een concessie wil hebben, dan zullen deze twee zaken namelijk goed geregeld moeten zijn. De plannen krijgen vorm. Bijna een jaar na de eerste vergadering verschijnen de eerste berichten van het comité in de krant. Groneman houdt een warm pleidooi voor het tramplan. Uit het stuk blijkt duide lijk dat men niet stil heeft gezeten. Men is in staat om een beargumenteerd routeplan te geven.

Kakelepost - Schagen | 1990 | | pagina 8