3 14 Officiëele Feestgids 1813-1913; Feesten ter herdenking van Nêerlands Onafhankelijkheid te houden te Schagen 22 en 23 juli 1813. 15. Een gedrukte waarscuuing m. b.t. influenza door de heer E. Hoekstra (charlatan?), geneesheer?) te Schagen, 1890 alsmede een interessante medicatiebrief d. d. 16 juni 1890 van de zelfde heer Hoekstra. Het bestuur van de Historische Vereniging zegt de heer A.J. Koning dank voor deze schenking, die inmiddels bijna geheel gefotocopieerd is iv.m. de kwetsbaarheid der originelen. Lustrumgeschenk van deheer W.T. Beemster fotograaf te Schagen. Op 29 oktober 1905 werd aan dominee A.W. van Kluijve bij zijn vertrek uit Schagen naar Ossendrecht een in leer gebonden album aangeboden. De eerste zeven pagina's zijn prachtig gecal1igrafeerd en bevat de namen der toenmale kerkvoogden, diakenen, ouderlingen, notabelen en regenten. De rest van het boek bestaat uit 23 foto's alle daterend van 1905 of daarvoor. Dit album kreeg de Historische Vereniging Schagen en omstreken in bruikleen van de heer H.P. de Boer te Schagen. De albumfoto's werden gratis op zwart-wit film gezet door mevr. M.J. de Laat—Poot te Schagen. Er werd opvrrag gedaan voor reproduktie van deze foto's. Aangezien dit een zeer kostbaren zaak bleek te zijn werd de heer Willibrordus Beemster gevraagd om zijn medewerking te ver lenen, hij heeft al deze foto's op formaat 13 x 18 afgedrukt en dit als lustrumgeschenk aan onze vereniging aangeboden. Het bijzondere is wel dat veel van deze foto's scherper zijn dan de oorspronkelijke albumfoto's. Wij hopen de beide bovengenoemde schenkingen geheel of gedeeltelijk te kunnen laten zien op de manifestatie in de lente 1991 en de Nederlands Hervormde Kerk op de Markt te Schagen Enkele andere zeer kort geleden geschonken of in bruikleen afgestane boeken, tijdschriften en foto's zullen in de volgende "Kakelepost" vei meld worden. Mocht u ons aan materiaal willen of kunnen helpen (schenking of bruikleen met recht van reproduktie) dan kunt u zich telefonisch in verbinding stellen met onderge tekende (02240-98327)

Kakelepost - Schagen | 1990 | | pagina 5