Van de voorzitter 1 Op 8 november 1390 werd door de Historische Vereniging Schagen en Omstreken een West- friesche avond met Piet Zee alsmede Piet en Ria Braakman georganiseerd. Deze avond had welis waar totaal niets te maken met artikel 2 van de statuten zoals vermeld op nevenstaande pagina, maar deed het publiek in de geheel gevulde zaal van de Roode Leeuw te Schagen zichtbaar ge nieten. Bovendien leverde deze avond de vereniging een tiental nieuwe leden op. In liet vorige nummer van "De Kakelepost" werd aangekondigd dat er een overzicht zou komen van de in het lustrumjaar 1931 georganiseerde en te organiseren evenementen. Aangezien vóór de algemene ledenvergadering in februari 1331 nog een "Kakelepost" zal verschijnen volgt er nu slechts een zeer summier overzicht. 1_ Maandag 18 februari 1331 om 20.00 uur in 't Oude Slot, te Schagen de jaarlijkse algemene ledenvergadering, gevolgd door een lezing waarbij de heer J. Q. Schouten, bij velen beter bekend als Joop Schouten, ceremoniemeester van het zomerse Westfriesche markt gebeuren zijn, naar zijn zeggen, bescheiden visie op het West- friese taalgebruik zal geven. 2 Donderdagavond 21 februari 1391 vanaf 13.15 uur in Igesz te Schagen een kunst en antiek beoordelings avond. De deskundigen op deze avond zijn: voor antiek en kunstvoorwerpen: de heer H. W. Saaltink, conservator aan liet Westfries Museum te Hoorn; voor sieraden e.d. de heer S. Kroone, juwelier en expert op het gebied van antieke (Westfriese) sieraden te Schagen; voor archeologische vondsten/munten en penningen: de heer F. Diederik, correspondent van de Rijksdienst voor het Oudheidkundig Bodemonderzoek en lid van het Koninklijk Genoot schap voor Munt— en Penningkunde, Schagen; voor horloges en klokken: de heer J. Gerritsma, leraar aan de hor 1 ogeniakers-vakschool "Corn. Verhagen" te Hoorn; voor oude boeken, kaarten en prenten: mevr. A. Kalf, eigenaresse van het

Kakelepost - Schagen | 1990 | | pagina 3