18 treurspel, "(Mijn) tweede treurspel"; Claudius Civilis", treurspel. Voorts schreef nog enige hofdichten en een aantal andere treurspelen. Willem Haverkorn overleed zonder kinderen, hij heeft een kind van zijn zuster Wilhelmina, Maria van Rijseijk gehuwd met Hermanus van Rijsewijk, als zijn grootste erfgename benoemd. Een kind van Maria, Willem Hendrik geb. Arnhem 12—01—1811 later predikant te Noordwijkerhout is petekind van Willem Haverkorn en omdat oom veel geld had werd zijn naam Willem Hendrik Haverkorn van Rijsewijk. Memorie van aangifte voor het Recht van Successie m.b.t. de nalatenschap van Willem Willemz Haverkorn. Na aftrek van schulden blijft F. 257.117,54 te verdelen over. Aan legaten wordt F. 118.272,80 uitgekeerd en universeel erfgename Maria van Rijswijk kan F. 138.844,74 in ontvangst nemen, waarover zijn nog wel ruim F. 27.000,- successierechten moet betalen. Willem Hendrik Haverkorn van Rijsewijk krijgt F. 30.000,— van zijn suikeroom. Verder staat er o. a. in het eigenhandig geschreven testament: Aan mijn neef Frederik Haverkorn wonende in de Wieringerwaard boven Alkmaar legateer ik vijduizend gulden eens, aan mijn nicht Cornelia Haverkorn huisvrouw van Cornelis Bloemendaal te Crommenie legateer ik vijfduizend gulden eens, aan mijn nicht Geertruy Haverkorn huisvrouw van Maarten Bakker mede te Crommenie bespreek ik vijfduizend gulden eens. Een leuke erfenis in 1826! Willem Willemz. Haverkorn wilde als hij overleed, in het door hem in 1817 gekochte graf in de Zuiderkerk, waar zijn vrouw ook begraven was, begraven worden, maar na een aantal jaren gezellig met zijn huishoudster Janna Smit samen gewoont te hebben verandert hij in 1822 zijn wi 1 Een stukje uit de Memorie van aangifte: Een huis en erf op de Keizersgracht— taxatie f. 3500,— Een huis en erf op de Kloveniersburgwal— taxatie f. 105000,— De Hofstede "Meerhuizen" met der zeiver Heerenhuizing en bijna negen bunder weiland staande en gelegen aan de Amsteldijk in den binnendijkschen buitenvelderschen Poldei taxatie f. 9000,— De Boerenbruiker Meerhuizen, staande en gelegen aan den Amstel en vijftien bunders en bijna drie en dertig roeden wei en hooiland en nog een perceel weiland groot twee bunders en vijftenvijftig roeden gelegen in groot Duivendrecht onder Ouder Amstel— taxatie f. 10950,-

Kakelepost - Schagen | 1990 | | pagina 20