6 Hadden deze gebeurtenissen in Den Helder en Alkmaar weinig opzien gebaard, in Schagen nam men alvast een voorschot op de komende openi ngsfestiviteiten. WILLEM ALEXANDER PAUL FREDERIK LODEWIJK BOOGH Willem Alexander Paul Frederik Lodewijk Boogh is op 7 September 1861 in Schagen geboren. Zijn vader, Gijsbert Olivier Boogh, de in 1818 te Alkmaar geboren zoon van Gijsbert Boogh en Johanna Kierswas toen hij met zijn eerste vrouw, Gerritje Zwaan, in Schagen geschreven werd in het bevolkingsregisterkleermaker van beroep. Uit dit huwelijk zijn in Schagen zes kin deren geboren, waarvan er drie zeer jong overleden Na het overlijden van Gerritje Zwaan, op 13.08.1858, hertrouwde Gijsbert Boogh te Schagen op 8051859 met de in Franeker geboren dienstbode Djieuwke Tigchelaar Als beroep gaf hij toen op "brievenpostbode"Hun tweede zoon kreeg de voornamen van koning Willem III. Opmerkelijk zijn de getuigen bij het tweede huwelijk van postbode Boogh; dit waren: - Jonkheer Willem Frederik Alewijn, 26 jaar, zonder beroep. - Willem Arnoldus Hazeu, 36 jaar, apotheker - Johannes Tomei27 jaar, postdirecteur. - Egbertus Hoekstra, 46 jaar, geneesheer. Het hoogtepunt van het programma zou het leggen van de eerste steen voor het stationsgebouw zijn. Gezien zijn grote verdiensten aangaande de spoorweg was het voor de Schager ingezetenen vanzelfsprekend dat burgemeester de Meêr deze eer zou worden gegund. Het liep echter anders. Zoals uit het programma blijkt, zou deze hande ling worden verricht door Willem Alexander Paul Frederik Lodewijk Boogh, het driejarige zoontje van de postbode. Vader nog zoon Boogh hadden enigerlei bemoeienis met de spoorweg gehad, maar vader Boogh had zich tot Koning Willem III gewend met het verzoek de eerste steen door zijn zoontje te laten leggen. De Koning stond dit verzoek toe vanwege het feit dat het kind dezelfde voornamen als de Koning droeg. Niettemin werd op de dag zelve het programma afgewerkt. De steen werd gelegd, de liedertafel Euterpe bracht een door dirigent J. Denijs ge componeerd "spoorweglied" ten gehore, toespra- gehouden door ingenieur Van Prehn NHHS en door ken werden namens de H.R. de Meêr, burgemeester van Schagen (1856-1868). De zangvereni ging Euterpe werd opgericht in 1851. ds. Vis Dieperink. A.J. Vis Dieperink, predikant van de Ned. Herv. Gemeente (1860-1865).

Kakelepost - Schagen | 1990 | | pagina 8