2 In het vorige nummer van de Kakelepost is mel ding gemaakt van een belangrijke gift. Deze gift betreft vele honderden exemplaren van het 32 pagina's tellende boek "Bouwhistorie van Schagen" geschreven door drs. K.Kuiper schitterend geïllustreerd en gedrukt bij Van Ketel B.V. Deze uitgave werd indertijd mede mogelijk gemaakt door Dhr. B. Q. vab Kampen. Het is diens opvolger—makelaar die de Historische Vereniging Schagen en Omstreken deze boeken schonk. Wij zijn hem zeer erkentelijk voor deze gift. Afgesproken is dat dit boek niet te koop zal zijn, maar uitsluitend gebruikt zal worden voor ledenwerving in de hoop dat hiermee het bestand van ca. 280 leden nog flink zal groeien. En nu het bijzondere van deze aktie: Ieder lid van de Historische Vereniging Schagen en Om streken die een nieuw lid aanbrengt zal het boek "Bouwhistorie van Schagen" ontvangen, doch ook het nieuwe lid zal een exemplaar toe gestuurd krijgen. De nieuwe leden krijgen bo vendien voor hun contributie 1991 van f30, nog het laaste nummer van de Kakelepost uit 1990 toegestuurd. In verband met de ledenwervingsaktie hebben wij een los aanmeldingsformulier bijgevoegd. Indien u er meer wenst kunt U dit aanvragen bij Dhr. A. Grijsen (Secretaris). Waarschijnlijk zullen de meesten van onze leden iedere Zaterdag in de Schager Courant de ru briek "Uit de Oude Doos", naar wij hopen met genoegen, lezen. Wij zijn van plan tegen het einde van 1991 een bloemlezing in boekvorm hieruit te maken. U zult zeker af en toe enige kritiek of een aanvulling hebben op het gepu bliceerde. Indien dit zo is, dan is het nuttig dit ons alsnog te doen weten, juist omdat dit belangrijk kan zijn iv. m. de te verschijnen bloemlezing. Voor de rubriek "Uit de Oude Doos" hebben wij vooral foto's met een historisch tintje nodig en die lezers van de Schager Courant tot re acties bewegen. Mocht u denken dat U in het be zit van zo'n foto bent dan vernemen wij dit gaarne. Het spreekt vanzelf dat U, indien U dit wenst, de foto zo snel mogelijk onder dank zegging terugkrijgt, nadat er een reproduktie van gemaakt is. Overigens houden wij ons natuurlijk ook zeer aanbevolen voor archiefmateriaal, b.v.krante knipsels, oude boeken, prentbriefkaarten enz. betrekking hebbend op Schagen en omgeving. Mocht U foto's of ander bovengenoemd materiaal in Uw bezit hebben en dit in bruikleen willen geven, schenken of t.z.t. nalaten, dan wordt U

Kakelepost - Schagen | 1990 | | pagina 4