Van de voorzitter 1 De Historische Vereniging Schagen en Omstreken viert in 1991 haar eerste lustrum. Mede dankzij de gewaardeerde medewerking van notaris M.A. Schellekens te Schagen kon de oprichtingsakte op 6 April 1986 in aanwezigheid van het da gelijks bestuur worden gepasseerd. Besloten werd de zesde april 1986 als oprichtingsdatum aan te houden. Een overzicht van wat er in die vijf jaar gebeurd en gedaan is zal in de vol gende kakelpost worden opgenomen. Dit jaar is er door de Historische Vereniging Schagen en omstreken op donderdag 8 november, aanvang 20.00 uur, een westfriese avond belegd in de Roode Leeuw op de markt te Schagen. Er zal worden opgetreden door Piet Zee met sket ches in het westfries en door Piet en Ria Braakman met westfriese liedjes. Het is werkelijk iets anders om Piet Zee in levende lijve in de zaal te horen in plaats van op een grammofoonplaat of op de radio. Piet en Ria Braakman maakten vroeger deel uit van het Langedijker cabaret. Voor leden van de His torische Vereniging Schagen en Omstreken is de toegang gratis. Niet-leden betalen f. 5,= entreegeld. In verband met de viering van het vijfjarig be staan is er een lustrumcommissie opgericht die tot nu toe helaas alleen uit bestuursleden be staat. Wij zouden het zeer op prijs stellen in dien enige leden van onze vereniging tot deze commissie toetreden en op een of andere wijze helpen bij het organiseren van de lustrum- evenementen. Indien u hiertoe bereid bent kunt u telefonisch contact opnemen met onze secre taris: Dhr. A. Grijsen (02240-15391) of met ondergetekende (02240—98327). Uiteraard zijn suggesties in welke vorm dan ook met betrekking tot de lustrumviering bij voorbaat welkom. De georganiseerde en nog te organiseren evene menten alsmede de data ervan zullen in het decembernummer van de Kakelepost uitgebreid vermeld worden. Ook de financiering zal dan ter sprake komen.

Kakelepost - Schagen | 1990 | | pagina 3