Adressen Volkscultuur gezocht 12 dezelfde percelen een vuurstenen schrapper en een kleine zandstenen slijpsteen met een doorboring gevonden. Eén enkelstukje Pingsdorf aardewerk is geen laatmiddeleeuwse nedei zetting, maar wel een indikatie dat er mogelijk in de buurt een heeft gelegen. Tenslotte het verhaal van de heer R. Smit van de Oosterterpwegdie meldde dat tientallen jaren geleden op de percelen M7 of M8 de ploeg vastliep op een grote zwerfsteen. De land arbeider die belast werd met de klus om die steen uit het land te halen, trof een vijftal niet te tillen stenen tegen elkaar gelegen aan, met een zesde er boven op. De stenen werden afgevoerd en zijn, op één na, allemaal verdwenen. Voorts werd er nog bij verteld dat de plaats waar de stenen lagen vóór de vei wijdering ervan, maar ook erna altijd slecht was en dat er weinig wilde groeien. Schagen januari 1990 Frans Diederik Het informatiecentrum Volkscultuur is op zoek naar mensen die zich op een of andere manier bezig houden met volkscultuur. Dit beslaat het brede terrein van "het leven van alledag"de manier waarop mensen hun leven vormgeven. Volkscultuur kan variëren van gebruiken rond vrijen en trouwen tot een verzameling bidprentjes of stoomminiaturenHet kan gaan over de manier waarop we eten en drinken, over massacultuurover de taal van tieners en het dialect van een streek. Talloze particulieren en organisaties houden zich met aspecten van volkscultuur bezig, zoals: spel, mode, wonen, muziek, sieradenkindercultuur, normen en waarden, volksgeloof, feesten, tuincultuurhygiëne enzovoortsDit gebeurt echter vaak zonder op de hoogte te zijn van eikaars activiteiten Het informatiecentrum Volkscultuur wil al deze gegevens graag opnemen in haar uitgebreide adressenbestand. Omroepen, kranten, musea, verenigingen en dergelijke kunnen hiervan gebruik maken voor bijvoorbeeld uitzendingenartikelen en tentoonstellingen. Bovendien gebruikt het Informatiecentrum Volkscultuur het bij haar eigen werk: het beantwoorden van vragen, het uitgeven van publikatieshet organiseren van lezingen, tentoonstellingen en cursussen Wilt u uw gegevens op laten nemen in het adressenbestanddan kunt u contact opnemen met het Informatiecentrum VolkscultuurLucasbolwerk 11, 3512 EH Utrecht, tel. 030-319997 (iedere werkdag tussen 9.00 en 17.00 uur bereikbaar)

Kakelepost - Schagen | 1990 | | pagina 14