11 Uit een akker, ten zuiden van de Schageruiel werden veel metaalvondsten verzameld door diverse "liefhebbers". Het beeld van deze vondsten is weer dat van het straatafval van een nijver handelsstadje in de zeventiende en achttiende eeuw. Veel muntjes, muntgewichtjes en kledinghaakjes en gespen, de oevers van deze doorbraakkolk zijn vanaf de zestiende eeuw gebruikt om er allerhande afval te storten, waaronder ook baggerslib uit de "Gracht" van Schagen, waarlangs vele winkels stonden en waar markt werd gehouden. Warmenhuizen In Warmenhuizen werd door de heer R. Zutt verder gegraven op de plaats waar ooit de Warmerhuizer meelmolen heeft gestaan met een bijbehorend huis. De molen wordt voor het eerst rond 1560 vermeld en brandde af in 1926. Het archeologisch meteriaal dat tot nu toe werd gevonden is allemaal gestort afval uit de periode 1600—1750. Er zijn duidelijke aanwijzingen dat de bewoners van de molen niet alleen welgesteld waren, maar zeer zeker ook van Katholieke huize, getuige bijvoorbeeld wijwaterbakjes en katholieke symboliek op gevonden aardewerk. Het aantal voorwerpen van tin en koper is zonder meer opmerkelijk te noemen. De kollektie is gedeeltelijk geres taureerd en gedokumenteerd. Sint Maarten Uit de direkte omgeving van dit dorp werd en tweetal kollekties bekend van Vroeg- en Laat-Mi dde1eeuws aardewerk. De vindplaatsen waren reeds lang bekend en gepubliceerd door A. Schermer. Het extra materiaal dat nu boven water is gekomen zal een aanvulling zijn op de iTollectie Schermer, waaraan op dit moment bij Ue ROB in Amersfoort hard wordt gewerkt. Wieri ngermeerpolder Diverse meldingen van "oude" en "nieuwe" vondsten uit de Wieringermeer werden gemeld: Een vermoedelijke neolitische hamer werd gevonden door Mevr. W. Maris aan de Ulkeweg te Slootdorp, op perceel B 36. Deze vondst zal voor verder onderzoek door de ROB moeten worden bekeken. Door L. van der Giessen, wonend aan de Westerterpweg te Slootdorp werd in de Sectie G op perceel nummers 10 t-m 12 een prachtig vuurstenen bijltje gevonden, dat ooit eens werd gemeld bij de Rijksdienst voor de IJsselmeer— polders en is beschreven. Later werd van

Kakelepost - Schagen | 1990 | | pagina 13