Tentoonstelling Op 18 december 1865 werd de spoorlijn officieel geopend. De feesttrein reed van Den Helder naar Alkmaar. Op de tussenliggende stations waar de trein stopte, werd feest gevierd, gezongen en werden er toespraken gehouden. Vol met vrolijke feestgangers bereikte de trein omstreeks 1 uur Alkmaar, waar burgemeester Maclaine Pont naar het station was gekomen om een welkomstwoord te spreken. Op het stadhuis werden de genodigden een late lunch aangeboden, waarbij veel werd ge speecht en bijgevolg veel gedronken. De trein vertrok om halfzes weer naar Den Helder met achterlating van vele passagiers, die tot diep in de nacht op het bal in de schouwburgzaal vertoefden en met de stoomboot naar huis moesten. De ingebruikneming van deze sectie van "Staats— lijn K" was een vrolijke aangelegenheid gewoi den. Twee dagen later, op 20 december 1865 werd de spoorlijn voor het publiek geopend. De stations en halten in de beginjaren waren achtei eenvolgens Den Helder, Anna Paulowna, Schagen, Noord Scharwoude, Heerhugowaard en Alkmaar. Daar de aansluitende lijn vanaf Alkmaar naar Uitgeest en Haarlem pas anderhalf jaar later gereed zou komen, kwam van goederenvervoer van uit Nieuwediep nog niet veel terecht. De spooi weg moest voorlopig door de inkomsten uit het reizigersvervoer zien te overleven tot betere tijden. J. M. A. de Graaf Den Helder Op 26,27 en 28 oktober zal er in winkelcentrum Midden- waard te Heerhugowaard een tentoonstelling van foto's en documenten betreffende de spoorlijn Den Helder - Alkmaar gehouden worden. Deze expositie wordt verzorgd door de afdeling Noordhol land noord van de NVBS (Nederlandse Vereniging van Belangstel lenden in het Spoor- en tramwegwezen)

Kakelepost - Schagen | 1990 | | pagina 10