Groot historisch verlies dreigt voor Schagen en omstreken 7 Oudste geschiedenis minstens zo belangrijk als duizend jaar Uit de Schager Courant van 3 april 1989. jlOOO,ter beschikking stelde! Ook hem willen jwij op deze plaats nogmaals bedanken! Werkput IV kostte met graven en paaltjes, piketten en wat daar nog meer bij komt kijken, bijna F 750,zodat we financieel het eind van het jaar weer hebben gehaald. Voor 1990 staan echter nog een aantal forse uitgaven te wachten, in verband met het uitbreiden van werkput IV, op die plaats waar mogelijk in het late voorjaar een weg wordt aangelegd. Voorts zullen er financiën nodig zijn voor de voortzetting van het onderzoek in de Zijpe. Oorspronkelijk stond dit al voor 1988 op het programma, maar werd steeds verder naar achter geschoven door diverse onderzoeken met een hogere prioriteit. In totaal wordt een uitgave begroot van rond de F 1500. Onderzoek Het gehele jaar 1989 werd er gewerkt aan het dubbele nederzettingsterrein in de wijk tluggenburg in Schagen. Slechts af en toe kwamen er enkel losse vondsten en meldingen binnen. Deze zullen aan het eind van het verslag over het grote onderzoek volgen. Muggenburg 1989, Werkput I Werkput I werd met de hand, als proefput, gegraven op een hoogst ongelukkige plek; omdat er een greppel in het land liep, werd besloten vanwege het geringere grondverzet, juist daar te gaan graven. In de loop Van het verdere onderzoek zou blijken dat de gehele begreppe- 1ingsstruktuur van de polder teruggaat tot in de overstromingsfase van de twaalfde eeuw. Met zeer vette homogene klei gevulde greppels liepen tot diep in de ondergrond door en verstoorden daarmee het pakket van nederzettingsafval uit de romeinse tijd. In de proefput bleek nog geen 20% van het te onder zoeken oppervlak intact! Desalnietemin waren de vondsten dermate hoopgevend dat werd besloten 'tot een grote werkput.

Kakelepost - Schagen | 1990 | | pagina 9