5 In 1931 trouwt Cor Greuter. Hij komt te wonen, in de Roggeveenstraat en later i n de Landbouw— dwarsstraat: de auto kan daar naast het huis staan. In 1957 bouwt Greuter een nieuw pand. Hij komt boven de garage te wonen.Hier blijft het bedrijf gevestigd tot 1973. Als zoon Theo in 1949 als zestienjarige jongen van de Technische School komt, komt hij bij zijn vader in het bedrijf. Daarvóór vindt al uitbreiding plaats. In 1946 komt er een nieuwe Ford V8 bij; de oude Dödge uit 1943 die de hele oorlog met een gasgenerator door was gekomen, wordt in 1949 vervangen door een Ford Thames 5—tons—vrachtwagen; in 1954 komt er nog een 6 cylinder Ford vrachtwagen bij. De groei zit er goed in. In 1951 neemt Greuter de dienst van Zijdewind naar Alkmaar en Hoorn over van Arie hooy, inclusief een Opel Blitz 2—tons vrachtwagen, zodat de diensten vanaf dat jaar met 3 wagens worden gereden. Als chauffeurs zijn dan Willem Quase, Cor Wit en Arie de. Jong in dienst. Mevrouw Greuter zit dagelijks in het kleine kantoortje naast de garage, schrijft de vrachtbrieven in en daarna de nota's uit. De NV Autodiensten Stad Schagen zijn in feite een voortzetting van de beurtschippers Hoogland, Bleeker en Speets. Tot 1969 oefenden zij dezelfde diensten uit als Greuter. In dat jaar worden zij overgenomen en komt er op de auto's van Greuter ook Expeditie Stad Schagen te staan. Opel Blltz, bouwjaar 1946 Overgenomen in 1951 van Moolj In Zijdewind. Door alle uitbreiding en groei werd het pand aan de Buiskoolstraat te klein. Daarom werd uitgeweken naar het industrieterrein aan de Zijperweg waar een garage en twee woonhuizen werden gebouwd. Een paar jaar later was men daar ook al weer uitgegroeid, door aankoop van de autodiensten van de Uiver uit Enkhuizen naar Groningen en Friesland. Aan de Lagedijkerweg was nog terrein beschikbaar en hierop verschenen nieuwe loodsen. Hierin kwam de opslag van Koopmans goederen die vanuit Schagen over heel Nederland gedistribueerd worden. Vandaag de dag bestaat het wagenpark uit 19 vrachtwagens en 4 aanhangers. Naast Theo Greuter en zijn 3 zoons zijn nog 20 personeels leden dagelijks in touw. Tot 1989 heeft opa Greuter nog dagelijks met een bestelwagentje de pakjes in de buitengemeente bezorgd. Op 82 jarige leeftijd is hij daar nu mee gestopt. Arie Kapitein.

Kakelepost - Schagen | 1990 | | pagina 7