Expeditie Stad Schagen Greuter B.V. 4 t Bedrijf werd opgericht door Cor Greuter. Deze was in 1907 als zoon van een boeren arbeider geboren en werd, na de lagere school in Purmerend, daar zelf ook boerenknecht. Toen hij 17 jaar was kwam hij echter in dienst van Bertus Groot, die melkhandelaar en ook melkrijder was. Met een T-Ford-vrachtwagen haalde hij bij de boeren in de Beemster de melk op en bracht deze o.a. naar de melkfabriek Hol landia in Purmerend. Twee jaar' later werd Greuter chauffeur bij Rossenaar en reed hij met een 14 persoons T-Ford- autobus een geregelde dienst van Purmerend over Landsmeer naar 't Tolhuis in Amsterdam—Noord. Weer twee jaar later kwam hij in dienst bij garage Zwart in Wormerveer en reed hij op taxi's en een 20—persoons GMC— autobus. Eerste Purmerender Luxe Autobus-verhuurinrichting - Vraagt bij ons prijs aan voor elbe gelegenheid C< C IKK EIR UN IJK PRIJZE N Foto Coppens) Aanbevelend, Gebr. Rossenaar - Garage Koestraat 6, Purmerend. (Typ N.S.d'Huy ken paar jaar later wagen de Greuters de sprong, Cor's broer begint een autolijndienst van Assendelft via de Zaanstreek naar Amsterdam. Cor wordt medevennoot. Op 29 september 1931 begint Cor Greuter, eerst nog samen met Zijn 'broer, vanuit Schagen öp Amsterdam te rijden. De beurtschippers uit Schagen -Bleeker en Hoogland- zijn niet tijdig overgeschakeld op autovervoer. Later gaan Cor en zijn broer elk hun eigen dienst voor eigen rekening uitvoeren —en dat 5 dagen per week. In die tijd staat de vrachtauto gestald in de garage van Blauboer en Koösen aan de Laagzijde voor F 150 per week.

Kakelepost - Schagen | 1990 | | pagina 6