bevinden, waar ze later achter de weegbrug nog tientallen jaren aanwezig wae U voelt de crisis, het mini— drama aankomen. De jonge meester, nog onbekend in het donkere Schagen van 1880, moest vrijwel tastend in het duister langs de colos om zijn brief kwijt te geraken. De dames hadden blijkbaar het risico goed aangevoeld en hun plan klaar. Dus daarom dit gesprekje: U vindt achter de toren het café "de Beurs" met rechts daarvan een herenhuis en met daartegen rechts de brievenbus. Wij plaatsen onze staande lamp voor een raam en u loopt maar terug op dat licht af. En dan ligt, toen en nu en altijd, zoals bij zoveel van onze plannen, de duivel op de loer. Want ook aan de overzijde van het daar langs lopend Rensgars in de fraaie, daargelegen rentenierswoning wierp een olielamp, staande voor een raam, haar mislei dend verschijnsel op de argeloos tastende meester met het noodlottige gevolg dat deze van de hoge walkant in het water belandde, de daar toen aanwezige gracht, die de Loetgracht met de Noordgracht verbond. Toch had de, zojuist gesig— Markt, en met de ort. dit ar Mr. i in de 1953, Situatieschets van de oude toestand van de kerk met markt te Schagen. stoep alen Het Rensgars. Rechts de sloot met de hoge wal, waar meester Roep natzijkhaalde. naleerde, schavuit niet het laatste woord, vant de jonge meester had juist een hoger gymnastiek brevet gehaals, n. 1. de acte S en zijn derhalve getraind lichaam slaagde erin zich op de hoge wal te werken. Dus zocht hij, wel drijfnat, de goede lamp en meldde zich aldus bij de ontstelde dames. Deze drie gezusters, gespeend van manvolk, met adequate garderobe, gingen in conclave en vonden deze oplossing. Men zou, nu gezamelijk, weer langs de toren gaan om nu links van het koffiehuis "de Beurs" de

Kakelepost - Schagen | 1990 | | pagina 21