14 inhoud moet een ijzeren muurring en een tweetal zeer kleine blauwe kraaltjes van glaspasta worden vermeld én, natuurlijk, de vondst van het jaar: een deerlijk gebroken, maar verder goed herkenbaaar figuurtje van een vogel. De kop van het voorwerp heeft er los op gezeten en ontbreekt; de rest van het holle aardewerken beeldje is uitgevoerd in dezelfde baktechniek als het zwartgepolijste aardewerk. De restanten zijn direkt ter konservering naar het laboratorium van de Rijksdienst voor het Oudheidkundig Bodemonderzoek in Amersfoort overgebracht Groot AWN-graafkamp in de zomer van 1990 De belangrijke ontdekking van de sporen van een huis, had tot gevolg dat er in universitaire kringen, waar onder andere de resultaten van het onderzoek in Muggenburg in 1983/84 werden uitgewerkt, grote belangstelling ontstond voor het AWN-onderzoek. Resultaat van overleg resulteerde in de plannen voor een aanvullend onderzoek dat in de zomer van 1990 dat door de (landelijke) AWN zal worden uitgevoerd onder leiding van de Universiteit van Amsterdam. Het graafkamp van de Archeologische Werkgemeenschap voor Nederland is een nodige en welkome aanvulling op het lopende onderzoek, waardoor een extra groot oppervlak nauwkeurig kan worden blootgelegd. Om verder van het terrein niets verloren te laten gaan, zal ook de Werkgroep Schagen een tweetal nieuwe putten laten graven op die plaatsen waar een nieuwe weg is geprojekteerd. De bouwaktiviteiten zullen moglijk in mei of juni beginnen, zodat enige haast is geboden. Het graafkamp zal plaatsvinden tussen 14 juli en 5 augustus, omdat het bouwen van woningen vermoedelijk pas na de bouwvakantié zal aanvangen. In Westerheem nr. 1 van 1990 zal meer informatie staan over het kamp en wie zich daarvoor kunnen opgeven.. Wordt vervolgd. F. Diederik Schaal van inheems aardewerk uit de tweede eeuw.

Kakelepost - Schagen | 1990 | | pagina 16